Новини з 1996 року

19 лютого - день пам'яті преподобного Шио Мгвімського

Едера Бедьо 19 лютого 2016 10:17 482 0

Сьогодні, 19 лютого, день пам'яті преподобного Шио Мгвімського. Про це повідомляє УНІАН.

Преподобний Шио, або Симеон, Мгвімський народився в Антіохії. Батьки його були християнами і виховували свого сина як єдиного спадкоємця. Юнак отримав хорошу освіту, вивчив Святе Письмо і вже в юні роки був обдарований здатністю тлумачення Слова Божого.

Дізнавшись про святого подвижника Іоанна, Шио таємно покинув рідний дім і попрямував до святого. Преподобний Іоанн відправив юнака до батьків, передбачивши, що його батьки стануть ченцями. Пророкування скоро здійснилося: Шио роздав спадщину і прийняв постриг від святого Іоанна.

Через 20 років преподобний Шио, у числі дванадцяти інших обраних учнів святого Іоанна, відправився до Іверії, сучасна Грузія, для проповіді Слова Божого.

З благословення Католікоса Грузії Євлавія і свого вчителя, преподобний Шио оселився в печері, західніше міста Мцхета, де ніс суворий аскетичний подвиг, за який удостоївся чудесних видінь.

Незабаром місце подвигу святого перетворилося на обитель, у якій преподобним був заснований храм в Ім'я Пресвятої Трійці. Пізніше були возведені інші храми: на честь Божої Матері й Іоанна Предтечі.

Кількість братії зростала, і преподобний благословив заснувати для них Мгвімську обитель, а сам продовжував подвиг спасіння в затворі.

Преподобний Шио преставився в травні, причастившись напередодні Святих Таїн.

Мощі угодника Божого були покладені в заснованій ним обителі.

Тропар

В тебе, отче, известно спасеся еже по образу, приим бо крест, последовал еси Христу, и, дея, учил еси презирати убо плоть, преходит бо, прилежати же о души, вещи безсмертней. Темже и со Ангелы срадуется, преподобне Шио, дух твой.

Теги: Життя КременчукаСвята

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись