Новини з 1996 року

10 помилок з підручників історії, які стали легендами

pplus 07 грудня 2017 08:34 308 0

Багато що з того, чому нас вчили в школі, виявилося обманом.

Є багато відомих історій, у правдивість яких вірить більшість із нас. У школі вчителі в ста відсотках випадків розповідали вам про ці захоплюючі "факти". Але деякі з них, на жаль, не відповідають дійсності.

Міф 1

Дружина А. Нобеля зрадила йому з математиком, тому математика виключена зі списку Нобелівської премії

Факти - річ уперта: Альфред Нобель ніколи не був одружений. Нобелівська премія не присуджується за досягнення в галузі математики, тому що це абстрактна наука.

Міф 2

Вінсент Ван Гог сам відрізав собі вухо

Художник Ван Гог не відрізав собі вухо. Він позбувся мочки під час сварки зі своїм колегою Гогеном. Хоча ця легенда дозволила навіть назвати на честь живописця синдром, при якому хворий сам себе оперує.

Міф 3

Всі античні статуї білого кольору

Громадські будівлі і статуї в Стародавній Греції були кольоровими, але мінеральна фарба з часом облупилися. На щастя, зараз завдяки ультрафіолетовій лампі можна побачити справжні відтінки стародавнього мистецтва.

Міф 4

Моцарта отруїв Сальєрі

Вважається, що композитор Сальєрі через заздрощі вбив знаменитого Моцарта, але це не правда. Адже в нього не було ні мотиву, ні бажання вбивати. Сальєрі був досить відомий і навіть більш успішний у Відні, ніж його передбачувана жертва. Ще за життя Сальєрі був неодноразово виправданий.

Міф 5

Вікінги носили шоломи з рогами

У нашій уяві вікінг – це сильний бородатий чоловік із рогатим шоломом на голові. Однак жодна археологічна знахідка не підтвердила такої моди. До того ж, шоломи з рогами непрактичні й уразливі. Тому якщо вікінги їх і надягали, то тільки в ритуальних цілях, а не в бою.

Міф 6

Піраміди були побудовані рабами

Усипальниці фараонів будували не раби і не євреї, а вільні наймані люди і навіть професіонали будівельного мистецтва.

Міф 7

Спартанці скидали слабких немовлят зі скелі

Згідно з переказами, хворих новонароджених у Спарті скидали в ущелину Апофети. Сучасні дослідники вивчили кістки, витягнуті звідти. І було встановлено, що ці останки належали 46 чоловікам у віці 18-35 років. Тобто жодна дитина не постраждала.

Міф 8

Менделєєв побачив періодичну таблицю хімічних елементів уві сні

Знаменитий учений сам спростував цю легенду, відповівши наступне: "Я над нею, може бути, 20 років думав, а ви говорите: сидів і раптом – готово".  До слова, історією про сон розважав своїх студентів соратник Менделєєва А. А. Іностранцев.

Міф 9

Король Артур був реальною людиною

Ця людина ніколи не існувала як окрема особистість. Найімовірніше, його ім'я було приписано людині, відомій в традиційній історії під іншим псевдонімом.

Міф 10

Аборигени з'їли капітана Кука

Джеймс Кук був убитий гавайцями, ймовірно, ударом списа в потилицю. Це сталося через його неоднозначне поводження й паніку. Але ніхто його не їв.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись