Водіям в Україні доведеться проходити новий медогляд, або "Ідіот тест"

1 043 0
Водіям в Україні доведеться проходити новий медогляд, або "Ідіот тест"

В Україні розглядається законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку», що стосується процедури і періодичності проведення медогляду для кандидатів у водії та водіїв, а також введено нове поняття «психофізіологічна експертиза з оцінкою рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей кандидатів у водії та водіїв».

Юридичною мовою це називається «психофізіологічна експертиза», що в Європі давно отримала власну народну назву – «Ідіот-тест» (мова про Medizinisch-Psychologische Untersuchung, MPU – прим. Ред.). Поки невідомо, як саме буде виглядати інтерпретація європейської практики цього явища в Україні, але в Німеччині цих тестів бояться як вогню.

Якщо водій порушує ПДР систематично, то штрафами відбутися не вийде. Зазвичай, після третього порушення за певний період часу «щасливчик» отримує запрошення пройти цей самий тест. А за грубі порушення (наприклад, алкоголь за кермом) можна отримати запрошення на MPU і відразу. Якщо не з’явитися, то справа може дійти і до в’язниці.

Яке покарання придумають для порушників в Україні, поки невідомо, а от те, що «Ідіот-тест» можна буде пройти за певну винагороду, майже ні в кого не викликає сумніву. Так що "ідіотів" за кермом на наших дорогах навряд чи поменшає.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация