Жінок Полтавщини запрошують обстежити молочні залози

1 385 0
Жінок Полтавщини запрошують обстежити молочні залози

Цього тижня жінок Полтавщини запрошує обласний онкодиспансер, аби вони перевірили груди. З 20 по 28 жовтня у рамках проведення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози – 20 жовтня — у Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері проходитимуть «Дні відкритих дверей».

Запрошуємо вас скористатися можливістю отримати інформацію та відповіді на запитання щодо профілактики та методів ранньої діагностики раку молочної залози від фахівців обласного онкологічного диспансеру, а також, за потреби, пройти необхідне обстеження молочних залоз. Спочатку відвідувачок чекає огляд лікаря, а вже потім метод обстеження, який призначить лікар, враховуючи вік і стан здоров’я, – повідомляє Ніна Дурдикулиєва, представниця прес-центру Департаменту охорони здоров’я ОДАКартинки по запросу рак груди


В Україні щороку діагностується 16 тис. випадків раку молочної залози. За статистичними даними, кожні півгодини діагностується випадок захворювання на рак молочної залози і кожну годину через неї вмирає одна українка. Щороку на Полтавщині через це захворювання передчасно помирає близько 300 жінок.

– Ця хвороба займає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та більшості економічно розвинутих країн світу. У Полтавській області на диспансерному обліку перебувають понад 5 тис. жінок із діагнозом рак молочної залози. За останній рік на облік до онкологічного обласного диспансеру поставлені 350 жінок Полтавщини, – говорить головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк. – Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка. Чинниками, які підвищують ризик захворювання, є: вік понад 40 років, спадковість, пізня менопауза, ранній початок місячних (до 12 років), пізні перші пологи (після 30 років) або їх відсутність, переривання вагітності, залоза не працювала у період лактації, фіброзно-кістозна мастопатія, гормональні порушення. До цього переліку можна додати також негативні екологічні фактори, куріння, алкоголь, неправильне харчування, ожиріння, тобто нездоровий спосіб життя. Але найголовніше – спадковість. Якщо є мутація гену BRCA1, то вірогідність захворіти на рак молочної залози понад 80%. Але рак молочної залози – це не вирок, це хвороба, яку лікують і перемагають!

 

Як повідомляють у прес-центрі Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, найбільше хворіють після 50 років. Захворюваність однаково поширена як у сільській місцевості, так і в містах. На жаль, кожна третя жінка звертається за медичною допомогою до лікаря, коли вже надто пізно – на ІІІ-ІV стадіях захворювання.

 

Разом із цим тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози за умови встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (нульова, перша і друга стадії) і своєчасного проведеного лікування становить понад 25 років. Тобто прогноз захворювання залежить від того, наскільки вчасно вдалося діагностувати хворобу.

– Основними методами, які дозволяють вчасно виявити це захворювання, є: самообстеження молочних залоз, систематичні профілактичні огляди, спостереження та лікування передпухлинної патології, щорічні мамографічні (для жінок старше 40 років) та ультразвукові дослідження (для жінок віком від  20 до 39 років). Вид обстеження обирає лікар відповідно до ваших особистих ризиків, – наголошує Орест Вовк.
Вовк Орест Ярославович
Своєчасна і рання діагностика передпухлинних та пухлинних захворювань насамперед залежить від самої жінки, від її обережності, її уваги до свого здоров’я. Як зазначив завідуючий хірургічним відділенням Полтавського онкологічного диспансеру Василь Кир’ян, проходити обстеження у мамолога повинні всі жінки, незалежно від віку, навіть якщо у них немає скарг на стан здоров’я.

Жінки, що побороли рак молочної залози, створили кілька громадських організацій. Ірина Леверя, заступник керівника ГО «Надія є», розповіла, як їй самій 6 років було психологічно складно налаштуватися. Зараз допомагає іншим жінкам одужувати. В організації діє жіночий клуб, де організовують дозвілля і спільні походи до театрів, на виставки. Валентина Демченко, голова ГО «В гармонії з життям», розповіла, як організація працює з пацієнтками онкодиспансеру та дієвість особистого прикладу у мотивації хворих.

Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Володарського, 7-а з 14.00 год. до 17.00 год., звертатися до реєстратури. Про це повідомляє прес-центр Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация