Громадські слухання по Свято-Успенському собору на площі Перемоги: як це було. ФОТО+ВІДЕО

1 819 0
Громадські слухання по Свято-Успенському собору на площі Перемоги: як це було. ФОТО+ВІДЕО

За результатами проведених учора у міській раді громадських слухань з питання відродження Свято-Успенського собору, прийнято рішення готувати внесення змін до Генплану міста з метою подальшого надання Київському патріархату землі на площі Перемоги.

Відповідне рішення було складено комісією, яка була відповідальна за проведення громадських слухань.

Питання щодо ініціювання змін до Генплану міста на площі Перемоги, де має бути відроджено Свято-Успенський собор, міська рада має розглянути під час сесії в листопаді цього року.

Важливому для нашого міста проміжному результату, який було досягнуто вчора в головній залі міської ради, передували насичені події.

Головуючими на громадських слуханнях були секретар міської ради Юрій Гриценко та віце-мер Дмитро Кравченко.

На початку перед присутніми виступила головний архітектор міста Олександра Волощенко, котра повідомила, що 30 вересня минулого року  рішенням міської ради релігійній громаді Свято-Успенської Української православної церкви Київського патріархату була надана згода на відтворення Успенського собору на його історичному місці в м.Кременчуці за умови фінансування ініціатора.

 

Головний архітектор пояснює присутнім юридичні нюанси з приводу відродження Свято-Успенського собору на площі Перемоги.

 

Пізніше релігійна громада відмовилася від наміру відтворення та звернулася із заявою щодо будівництва Свято-Успенського кафедрального собору на його історичному місці, в районі площі Перемоги в м. Кременчуці.

Оскільки детальний план території центральної частини міста був затверджений  у серпні 2015 року і в ньому не було заплановано будівництво Свято-Успенського кафедрального собору, виникла необхідність внесення змін у містобудівну документацію.

Крім того, за словами Олександри Волощенко, детальний план території центральної частини міста було затверджено з дотриманням процедури громадських слухань, то і відповідні зміни до нього повинні вноситися в порядку, аналогічному його затвердженню: за умови проведення громадських слухань.

 

ВІДРОДЖЕННЮ ХРАМУ НА ПЛОЩІ ПЕРЕМОГИ ПРОТИДІЮТЬ УЖЕ БІЛЬШЕ 20 РОКІВ

Саме таку думку вчора перед громадою, яка зібралася в головній залі міської ради, висловив Благочинний Кременчуцького округу протоієрей Володимир Макогон.

Останній у своєму виступі був в межах розумного різким. 

Священик вказав на те, що той шлях, який було обрано в минулому році за каденції міської ради попереднього скликання, виявився хибним - офіційну документацію з формулюванням "відтворення Свято-Успенського собору" можна було викинути на смітник і треба було все починати наново.

Замість формулювання "відтворення" почали використовувати формулювання "будівництво", а раз так, то слід вносити корективи до Генплану міста, як вказано вище, та проводити з цього приводу громадські слухання.

Отець Володимир чітко дав зрозуміти, що виконкомівські чиновники торік свідомо направили представників Київського патріархату по завідомо безрезультатному шляху по підготовці документації.

 

 

ГРОМАДА - "ЗА"

...Але деякі представники громади міста Кременчука виступають проти, вказуючи на те, що на слухання переважно зібралися люди похилого віку, а не молодь.

Молодому кременчужанину Богдану Величку, котрий нещодавно робив огляд електричної "Тесли" та який критикував учора слухання за недоліки, один із представників духовенства зауважив: "Молодість - це недолік, що швидко проходить".

Інший кременчужанин Андрій Капінос запропонував громаді будівництво храму перенести до Комсомольського парку, аргументуючи це необхідністю влаштування паркінгів, які на площі Перемоги неможливо розмістити.

Очікувано, що таку пропозицію зустріли з вигуками "Ганьба!"

Без гумору також не обійшлося. Депутат Ганна Павленко зауважила, що якби стояв храм, то співачка Ольга Полякова "не була б така гола та не задирала б так високо ноги".

 

Ганна Павленко - "Поціновувач" творчості Олі Полякової на площі Перемоги.

 

Сама ж підтримка громадою відродження Свято-Успенського собору вчора була майже одностайною: після деяких суперечок щодо змісту оформлення документа за результатами слухань резолюцію по Собору було прийнято.

Духовенство дало зрозуміти, що якщо міська влада знову буде обманювати та зволікати з документами по Храму, останній буде будуватися без отримання на те згоди.

 

 

Фото та відео: Андрій Михайленко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация