Все для перемоги: на КрАЗі представили безпілотний джип. ФОТО+ВІДЕО

2 250 0
Все для перемоги: на КрАЗі представили безпілотний джип. ФОТО+ВІДЕО

Про це повідомляє прес-служба заводу.

За тим, що стало відомо, КрАЗ, обладнаний автопілотом, готовий поповнити лави української військової техніки. На даний час завершені всі налагоджувально-випробувальні роботи по проекту «Безпілотний автомобіль КрАЗ».

Перший «розумний» вітчизняний автомобіль спеціального призначення створено на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан.

Проект вдалося реалізувати завдяки тісній співпраці єдиного українського виробника вантажної техніки - ПАТ «АвтоКрАЗ» і Запорізької інжинірингової компанії «Інфоком Лтд».

 

"Спартан" обвішаний оптикою та антенами - "ласа" ціль для супротивника.

По центру видно антену, через яку на автомобіль передається сигнал по керуванню.

 

Сам "КрАЗ-Спартан" (він же - Форд Ф 250) не є чимось новим, а інтелектуальна система керування автомобілем - абсолютно нове явище на теренах України.

Повідомляється, що вітчизняний автопілот Pilotdrive, встановлений на КрАЗ-Спартані, оснащений комплексом спеціальних датчиків, що дозволяють автомобілю легко орієнтуватися в дорозі. Серед них - тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, відеокамера з охопленням 360˚, передній і задній радари для виявлення перешкод, далекомір, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів.

Завдяки системі Pilotdrive, КрАЗ-Спартан легко розпізнає ширину дороги, а також перешкоди, що знаходяться навколо нього. Система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за долі секунди, що дозволяє автомобілю миттєво реагувати на перешкоди.

Управління безпілотним КрАЗ-Спартаном може здійснюватися за допомогою планшета, «розумної» рукавички» або операторської станції.

Зв'язок із автомобілем здійснюється за цифровими радіоканалами передачі даних WiFi/Wimax, радіус зв'язку від 10 км до 50 км. Додатково безпілотник оснащений програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням у реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам'ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник.

Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ - допомога військовим у зоні бойових дій для мінімізації ризиків і збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань. КрАЗи на автопілоті відмінно впораються з перевезенням боєприпасів, продовольства, палива, медикаментів у зону бойових дій і поранених  - із цієї зони.

Як правило, такі пересування пов'язані з підвищеним ризиком бути підбитими, а у невеликий і маневрений безпілотник КрАЗ-Спартан поцілити буде непросто. Та якщо навіть бойовий снаряд і влучить, то люди не постраждають.

Презентація першого вітчизняного «безпілотника» КрАЗ-Спартан відбудеться на виставці «Зброя та безпека», яка проходитиме в Києві 11-14 жовтня.

 

 

Фото та відео: КрАЗ

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация