«Дива не сталося»: попри невтішну відповідь з МОН, кременчужани продовжать боротьбу за право дітей на якісну освіту

200 0
«Дива не сталося»: попри невтішну відповідь з МОН, кременчужани продовжать боротьбу за право дітей на якісну освіту

Кременчужани відреагували на відповідь з Міністерства освіти й науки України на їхнє звернення щодо повернення очного навчального процесу в нашому місті. Нагадаємо, що ця відповідь була невтішною. Самі ж батьки зазначають: «Дива не сталося».

Втім жителі нашого міста не склали руки – вони готові й далі боротися за те, щоб їхні діти почали здобувати якісну освіту, а також повністю інтегрувалися в навчальний процес та соціалізувалися в колі одноліток.

Далі – текст, який підготували небайдужі кременчужани:

 

«Ми, батьки кременчуцьких дітей, лише за 5(!) днів назбирали 1500(!) підписів до Міністра освіти і науки, 4 травня надіслали це Звернення, а зараз отримали офіційну відповідь з МОН.

Дива не сталося. У відповіді чиновники міністерства нам повідомляють, що наше Звернення надіслано для розгляду за належністю до Полтавської ОВА.

Ми очікуємо від місцевої державної адміністрації результатів моніторингу, про який згадано в листі МОН. Якщо нам не повідомлять ці результати, обов'язково будемо наполягати. Нам важлива оцінка дій місцевої влади Кременчука, бо закон говорить одне, а в реальності чиновники не несуть відповідальності. Ось як про моніторинг вказано в листі: "Також Частиною другою статті 56 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено, що місцеві державні адміністрації проводять моніторинг роботи та рішень органів місцевого самоврядування, їх виконавчих органів у частині реалізації ними державної політики та дотримання законодавства у сфері освіти, а також виконання ними прав і обов’язків засновників закладів освіти, визначених цим Законом та Законом України «Про освіту».

Варто зазначити, що починаючи з червня 2022 року ми неодноразово зверталися до Полтавської ОВА, навіть отримували офіційні відповіді. Але віз і нині там. Сподіваємося, що тепер ми отримаємо не лише вичерпну відповідь на наше Звернення від обласних можновладців, а й пильний "контроль" області за облаштуванням укриттів у закладах освіти Кременчука, особливо у САДОЧКАХ. Адже пані Ольга Установа у останній "відписці" повідомила, що укриття облаштовуються лише у 2-х з понад 60 садочків Кременчука. Інші садочки планують "прив'язати" до шкільних укриттів, де і так не вистачає місця навіть для школярів. Таке "прив'язування" може хоч частково вирішити питання з відкриттям садочків тільки на літні місяці. Але щоб з вересня 2023 року і школярі, і дошкільнята мали змогу повноцінно отримувати освіту уже зараз потрібно почати обладнувати укриття у садочках нашого міста. У Полтаві, до речі, ніхто садочки до шкіл не "прив'язував". Станом на травень 2023р. більша частина садочків Полтави працює, бо укриття у них вже давно облаштовані».


Читайте також: Кременчужанка на всю Україну розповіла про проблему закритих садків та шкіл

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация