Пережитки минулого, не на часі або квіти і чаювання: кременчужани про святкування 8 березня

137 0
Пережитки минулого, не на часі або квіти і чаювання: кременчужани про святкування 8 березня

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний жіночний день. Саме у цей день понад століття тому розпочалися перші мітинги за жіночі права. Такі демонстрації не минули дарма, і сучасні жінки мають набагато більше свободи у своїх діях, аніж це було раніше.

Проте в Україні цей день має дещо інше значення. Зазвичай 8 березня соцмережі українців заповнюються листівки з привітанням на кшталт «свято весни та ніжності» або «свято краси та посмішки». Істинне значення 8 березня просто тоне у букетно-цукерковому ажіотажі. Все ж таки українці поступово відходять від таких принципів, розуміючи справжню цінність цього дня.

Війна в Україні внесла корективи у повсякденне життя населення, зокрема і у сприйняття свят також. Рік тому 8 березня припало на початок повномасштабного вторгнення рф, тож мова про будь-які відзначення значних дат тоді навіть не йшла.

Чи святкуватимуть сьогодні кременчужани Міжнародний жіночий день та що вони думають про цю дату? Програма Плюс вирішала провести опитування у популярних серед містян Facebook-групах.

Понад половина кременчуцьких респондентів відповіли, що не планують відзначати 8 березня. Вони зазначали, що традиційні святкові застілля – це пережиток Радянського Союзу і слід забувати такі звичаї минулого, а ідея свята аж ніяк не збігається з тим, що звикли робити українці у цей день. Ще один аргумент, який наводили учасники опитування – наразі святкування не на часі.

Трохи менше, приблизно 47% кременчужан, ствердно сказали «так» на те, чи будуть вони відзначати жіночий день. Хтось планує святкувати його за горнятком чаю, а хтось даруватиме квіти та подарунки.

У своєму опитуванні ми не зазначали, що саме будуть відзначати кременчужани 8 березня. Тож деякі респонденти писали про святкування своїх особливих дат – дні народження. У результати опитування враховувалися лише ті відповіді, які стосуються Міжнародного жіночого дня.

З результатами опитування можна ознайомитися за цими посиланнями:

Опитування 1: https://www.facebook.com/groups/1629967563959472/permalink/3612135402409335/

Опитування 2: https://www.facebook.com/groups/646419832437164/permalink/1628320090913795/Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация