Загиблих полтавських льотчиків зобразили в календарі про видатних українців (фото)

158 0
Загиблих полтавських льотчиків зобразили в календарі про видатних українців (фото)

Льотчики Олександр Оксанченко та Степан Чобану загинули в перші дні великої війни. Їхні графічні портрети увійшли до календаря про видатних українців.

Про це повідомляється на сторінці проєкту "Знай наших" у мережі Facebook. Його створив художник, музикант та письменник Юрій Журавель, який в його межах випускає просвітницькі друковані книги, календарі, листівки та лекції в ютубі. 

Для 2023 рік до календаря-галереї увійшли портрети та цитати українців – героїв давньої та сучасної історії. На звороті кожного – короткі біографії діячів. На кожен місяць припадає по 9 персонажів. Після закінчення року сторінки календаря можна розрізати й отримати колекцію листівок.

На сторінках календаря – пілоти Олександр Оксанченко й Степан Чобану поруч із портретами княгині Ольги, Степана Тарабалки, Олександри Тарасової, Михайла Матюшенка, Катерини Білокур, Привида Києва, Лесі Українки, Івана Мазепи, Олени Пчілки, Романа Ратушного. 

Олександр Оксанченко був професійним льотчиком, його знають як пілота-аса, який брав участь і перемагав у міжнародних авіашоу. Воїн перебував на пенсії, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії, але у перший день великої війни повернувся на службу й став на захист українського неба. Загинув 25 лютого під час битви за Київ, відволікаючи на себе ворожу авіацію. Олександрові Оксанченку присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Степан Чобану народився на Одещині.  Свого часу вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, пройшов підготовку на літак МіГ-23, служив у Кропивницькому. У 1990 році пройшов перенавчання на літак Су-27 і поїхав служити до Миргорода.

Здобув кваліфікацію Військового льотчика першого класу, його загальний наліт становив понад 1 тис. 100 годин на літаках Л-39, МіГ-23, Су-27. Степан Чобану –  учасник багатьох навчань та досліджень військової техніки, брав участь у трьох військових парадах з нагоди Дня Незалежності України й пролітав над Хрещатиком у 1996, 2001, 2008 роках.

28 лютого на літаку Су-27 Степан Чобану першим піднявся в повітря і вступив у повітряний бій над Кропивницьким. Відволікаючи ворожу авіацію, воїн загинув. Згодом його нагородили званням Героя України.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация