
Як відомо, в Україні можна забронювати 50 та більше відсотків працівників, у тому числі й ФОПів. Головне — сформувати аргументацію, які відповідатиме критеріям, які визначили центральні органи виконавчої влади.
Про це розповів заступник міністра економіки Ігор Фоменко під час брифінгу.
Як забронювати ФОПа
Згідно з процедурою, потрібно звернутись до ОВА, або до галузевого центрального органу виконавчої влади. Також, аби забронювати працівника, потрібно відповідати певним критеріям:
- не мати податкової заборгованості;
- середній рівень зарплати повинен складати не нижче встановленого рівня по регіон;
- мати визначення, що це критично важливо для функціонування регіону, або надання якихось унікальних функцій.
Далі ЦОВВ, або ОВА визначають, що такий ФОП важливий, та подають на узгодження Генштабу.
"Тобто відповідь — так, можливо, і загальним порядком це можна врегулювати", — констатує Фоменко.
"Ми проводили не одноразово консультації з бізнес-спільнотою, з асоціаціями й були питання до того, що раніше була пропозиція до 40%. Було питання, що іноді не зовсім зрозуміла відмова, або чому ті, чи інші категорії не бронюються. Тому була така домовленість з Генштабом, з Міноборони, що 50% від загальної чисельності військовозобов’язаних — це те, що дозволяється і врегульовано постановою кількість військовозобов’язаних для бронювання", — наголосив Фоменко.
Разом з тим він підкреслює, що якщо нема такої необхідності, то враховується державницька позиція й бізнесу. Також можливо бронювати й меншу кількість. Якщо ж є критична необхідність й відповідний ЦОВВ чи ОВА підтвердили те, що треба більше як 50%, то підприємство можу забронювати більшу кількість працівників.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись