Роз’яснили, чому з НМТ у 2023 році прибрали обов'язкову історію України

62 0
Роз’яснили, чому з НМТ у 2023 році прибрали обов'язкову історію України

У НМТ в 2023 році відбулися суттєві зміни, якщо порівнювати з екзаменами, які проводили торік. Серед нововведень – предмети, які не є обов’язковими і в цей список потрапила також історія України.

У соцмережах школярі жваво обговорювали цю новину. «Освіторія» вирішила спитати у Тетяни Вакуленко, заступниці директора Українського центру оцінювання якості освіти, чому у 2023 році історія України не входить до переліку обов’язкових навчальних предметів, як це було торік.

За її словами, рішення про два обов’язкові предмети, серед яких немає історії України, є надзвичайно складним. Проте саме українська мова та математика найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти.

«Освітяни, управлінці наполягали на моделі вступної кампанії, яка передбачала три обов’язкові предмети й один — на вибір вступника», - зазначила Вакуленко.

НМТ цього року міститиме три блоки завдань, на розв’язання яких школярі матимуть 180 хвилин.

«Це адекватна тривалість тестування, яка, з одного боку, дозволить якнайкраще розділити вступників, а з другого — не буде непосильним викликом для учасників оцінювання. За умови включення до НМТ чотирьох блоків тривалість тесту була б довшою, що стало б доволі серйозним психологічним випробуванням для абітурієнтів», - розповіла заступниця.

Читайте також: НМТ-2023: як кременчуцькі учні складатимуть екзамени до вишів

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация