Безкінечні звинувачення та нульовий результат роботи: як у Кременчуці вирішують питання про платіжки на тепло

318 0
Безкінечні звинувачення та нульовий результат роботи: як у Кременчуці вирішують питання про платіжки на тепло

Наразі найгостріше та найактуальніше питання для кременчужан досі залишається збільшений тариф на тепло. З приводу нових платіжок від КП «Полтаватеплоенерго», який опікується містом після ворожого удару по Кременчуцькій ТЕЦ, відбулося два засідання. На них встигли створити спеціальну робочу групу, звернутися до відповідних структур, запросити представників Полтавської облради та безпосередньо обласного підприємства.


Читайте також: Чому тарифи за тепло "обпікають руки" кременчужан і що з цим можна зробити? У мерії створили робочу групу

Про платіжки за тепло у Кременчуці говоритимуть як на сесії Полтавської облради, так і в Офісі президента та Генпрокурора

19 січня у кременчуцькій мерії відбулось вже третє засідання щодо платіжок за тепло – були присутні представники робочої групи та заступниця департаменту ЖКГ Полтавської ОВА, яка фактично участі в обговоренні не брала. З боку обласного керівництва та підприємства нікого не було.

Щодо завищених тарифів на тепло було запропоновано декілька варіантів, один з яких – звернення до суду. Зазначимо, що на попередніх засіданнях очільник Кременчука Віталій Малецький заявляв, що до суду будуть звертатися в останньому випадку, якщо всі варіанти розв'язання проблеми будуть вичерпані та не дадуть жодних результатів. Щоб дійти до, так би мовити, «кінцевої сходинки», кременчуцькій владі знадобився лише тиждень з останньої зустрічі.

Ймовірно, що набагато легше приховати свої недоліки в роботі під розлогі й гучні тиради про несправедливе ставлення до Кременчука, про шахрайства з боку підприємства та облради, та звертатися до установ, аніж дійсно працювати над розв'язанням цієї проблеми. І якщо до «тяжких» платіжок містян напряму причетна кременчуцька влада.

Нагадаємо, що у нещодавньому своєму візиті до Глобиного керівник Полтавської ОВА Лунін заявив, що у підвищенні тарифів на тепло для кременчужан винен саме Віталій Малецький.


Читайте також: Театр одного актора: Малецький штучно підвищив тариф на тепло та звинувачує обласне підприємство


За рішенням міського голови на транспортування тепла заднім числом всупереч мораторію КП «Теплоенерго» підняло вартість використання мереж підприємством «Полтаватеплоенерго». Застосували його у Кременчуці з початком опалювального сезону. Ціна за транспортування для Полтаватеплоенерго зросла у понад вдвічі, а вартість переплати увійшла в платіжки населенню.

Тобто через завищення вартості на використання мереж й підвищилися тарифи для кременчужан.

Тож за хвилею численних звернень, робоча група створює бурхливу «діяльність», але таким чином влада лише відвертає увагу від того, хто ж насправді винен у завищених тарифах на тепло, і як дійсно швидко та без судових тяжб вирішити проблему.

Але на засіданні, звісно, проти себе самих йти ніхто не збирався, тому запропонували створити при виконкомі орган захисту прав споживачів, який має звернутися до суду спільною заявою від мешканців Кременчука. Відповідний зразок для кременчужан планують розмістити на сайті мерії. Знову ж таки, а як про це мають дізнатися громадяни, які не користуються інтернетом – невідомо, та і хто з кременчуцької влади має думати про таку «дрібничку»? Разом з цим виникає питання, а чи дійсно робоча група думає про кременчужан, або все ж, у першу чергу, відстоює свої власні інтереси?

Окрім того, на засіданні продемонстрували лист, який Полтаватеплоенерго отримало від профільного Міністерства. У ньому зазначено, що підприємство має притримуватися тих тарифів, які були в Кременчуці до 24 лютого. На засіданні не прокоментували, як саме робоча група роздобула цей лист. КП «Полтаватеплоенерго» офіційно його не надавала.

Під кінець на засіданні заявили, що керівнику Полтавської ОВА Дмитру Луніну не правильно роз’яснили ситуацію, яка виникла з теплом і знову у цьому звинуватили обласних депутатів та Полтаватеплоенерго. Також мер Віталій Малецький зазначив, що готовий на прямий діалог з керівником ОВА, але не згадав про те, що він власноруч підвищив штучно тарифи.

У підсумку робоча група вирішила:

  • відпрацювати питання щодо допомоги мешканцям, підприємцям та ОСББ у  підготовці  позовних заяв до суду
  • звернутися до Полтавської обласної ради щодо скликання позачергової сесії для розгляду питання, а також – до прокуратури.

Тож скільки таких зустрічей буде і на якій з них нарешті зрушать з мертвої точки – залишається лише здогадуватися.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация