В Офісі президента назвали причини націоналізації «Укрнафти» і ПрАТ «АвтоКраз»

317 0
В Офісі президента назвали причини націоналізації «Укрнафти» і ПрАТ «АвтоКраз»

Причина відчуження великих промислових підприємств на користь держави під час війни – ризики для національної безпеки, які створювали ці компанії.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі

Зокрема у випадку з "Укрнафтою" причиною стала відмова постачати нафтопродукти українській армії.

"Приватна власність в Україні недоторканна. Не варто допускати якихось спекуляцій. Єдина причина, чому був застосований закон про воєнний стан щодо окремих компаній, – величезний ризик для національної безпеки", – сказав Шурма.

Шурма пояснив, що у випадку з вилученням у держвласність нафтової компанії вона – відмовила в постачанні нафтопродуктів української армії, у разі моторобудівної компанії ("Мотор Січ", – ред.) – ця компанія постачала двигуни російської компанії.

Заступник голови ОП додав, що у випадку вантажівок ("АвтоКрАЗ", – ред.) – власники зупинили завод, а до цього протягом 10 років або не виробляли військових вантажівок, або виробляли їх в обсязі кількох десятків, тоді як українська армія – це 40 тис. вантажівок.

"Все абсолютно прозоро і не треба спекулювати на законі про воєнний стан: він застосовуватиметься лише у випадках ризику національної безпеки. І застосовуватиметься негайно", – наголосив Шурма.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация