Оренда квартир під час війни на Полтавщині здорожчала майже на 30% (інфографіка)

239 0
Оренда квартир під час війни на Полтавщині здорожчала майже на 30% (інфографіка)

З березня попит на оренду житла залишається досить високим завдяки внутрішній міграції українців. Весною найпопулярнішим було житло у західних областях України, де було відносно спокійно, а також Полтавщина. Там ціни на нерухомість і оренду квартир значно зросли.

Водночас у столиці й областях, де точилися активні бойові дії, попит на оренду житла помітно впав. Столичний ринок пожвавився лише восени.

На це вплинув той факт, що багато українців повернулися додому, а також до Києва переїхала велика кількість біженців зі східних та південних регіонів.

При виборі квартири українцям також важливий поверх. Великий попит існує на квартири на нижніх поверхах і якомога далі від військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури.

З початку року найбільше змінилася вартість оренди однокімнатних квартир у Закарпатській області. З січня 2022 року ціни зросли на 86% і зараз сягають 8 056 гривень.

Також у першу трійку входять квартири на Івано-Франківщині. Майже за рік ціни зросли на 83%. Зараз оренда однокімнатної квартири обійдеться в 4794 грн. Третє місце посідає Кіровоградська область. Середня вартість оренди квартири становить 5156 грн, що на 80,7% більше, аніж у січні.

У Полтавській області оренда квартири піднялася на 27,7%. У січні оренда квартири становила 4355 грн, а вже у жовтні - 5560 грн. 

Зазначимо, що змін не відбулося на Сумщині. З початку року вартість оренди однокімнатної квартири становить 2473 грн. А в деяких областях ціни на оренду, навпаки, знизилися. Найбільше зміни торкнулися Харківської області. Вартість оренди знизилася на 30,9%.За інформацією видання "Слово і Діло"

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация