Залучення вчителів Кременчука до роботи у пунктах незламності – незаконне

281 0
Залучення вчителів Кременчука до роботи у пунктах незламності – незаконне

Служба освітнього омбудсмена Сергія Горбачова отримує непоодинокі звернення від працівників закладів освіти, яких залучають до роботи в пунктах незламності. Відомо, що керівниками цих пунктів часто призначають директорів шкіл, у яких ці пункти розташовані. На думку Горбачова, для початку варто призначити керівниками ПН не директорів шкіл, а представників органів місцевого самоврядування.

А працівники закладів освіти мають забезпечувати безпеку всіх учасників освітнього процесу та сам освітній процес. До омбудсмена надходили звернення щодо того, що вчителів змушують чергувати в ПН, при тому, що ці пункти мають працювати цілодобово.

 

«Для організації роботи пункту Незламності у будь-якому приміщенні, що належить до комунальної або державної форми власності, потрібно видання відповідного наказу чи розпорядження військовою адміністрацією. Без наказу залучення працівників до чергування в пункті не є законним», - написали на сайті омбудсмена.

 

Нагадаємо, що у Кременчуці відомо про випадки залучення вчителів до організації пунктів незламності.

 

Читайте також: Кременчуцька влада «підняла» вночі вчителів, щоб робили пункти незламності до приїзду обласної влади

 

Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт передбачає, що місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування або військові адміністрації приймають рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт. З кожною із зазначених осіб укладається строковий трудовий договір. За працівниками, залученими до виконання суспільно корисних робіт, на час виконання таких робіт зберігається попереднє місце роботи (посада).

Працівникам функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств за виконання суспільно корисних робіт забезпечується оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано, і розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

 

«Попереду три важкі зимові місяці, й передбачається, що робота пунктів Незламності буде тривати увесь цей час. Тому необхідно визначити, чи можливо – і на яких підставах – залучати необхідних працівників до забезпечення діяльності пунктів Незламності.

Закликаємо органи влади видати доручення чи розпорядження (або інший необхідний документ) про організацію пунктів Незламності в кожній територіальній одиниці, якщо це не було зроблено. На їх основі військові адміністрації та органи місцевого самоврядування видадуть свої розпорядження, у яких мають зазначити:

- перелік пунктів та їхній режим роботи;

- порядок забезпечення необхідним;

- ініціювати закупівлю товарів та послуг;

- порядок залучення працівників до роботи пунктів;

- охорону пунктів;

інші питання».


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация