Приклад влади, яка працює для громади: у Пришибі показали роботу ліцею в умовах війни (фоторепортаж)

186 0
Приклад влади, яка працює для громади: у Пришибі показали роботу ліцею в умовах війни (фоторепортаж)

Сьогодні журналісти Кременчука відвідали Пришиб – адміністративний центр Пришибської територіальної громади. Її голова Валентина Городянко провела журналістів по ліцею «Лідер».

Вона розповіла, що всього у Пришибі живуть приблизно 1 100 людей. У місцевій школі навчаються 202 дітей. З них близько 20 – це ВПО. Про ліцей більш детально розповів виконуючий обов’язки директора Геннадій Воскобійник. Дійсно, назва ліцею повністю відповідає його вигляду – сучасний корпус навчального закладу, який як усередині, так і ззовні виглядає престижно.

У Лідері змішана форма навчання: приблизно третина дітей навчаються очно, інші – дистанційно. Все залежить від бачення батьками навчання в умовах війни та від того, чи не поїхали дорослі разом з дітьми до іншого регіону України чи до іншої країни. Для зручності батьків, у школі працюють дві групи подовженого дня.

Також деякі діти приїжджають сюди з інших громад, навіть з Горішніх Плавнів. Підвезення організоване, адже у школи є власний автобус. Задля безпеки в школі установлені камери відеоспостереження.

З проблем у ліцеї, за словами в.о. директора – вимкнення світла, через що немає інтернету. Відсутня біда з кадровим забезпеченням – весь педколектив на місці, але поки що немає практичного психолога. Зарплати вчителям виплачують вчасно, надбавки не знімали.

Ліцею мали добудувати і другий корпус, для чого створили відповідний проєкт. Але війна перервала плани, тому зараз займаються убезпеченням дітей – облаштовують сховище. В.о. директора Геннадій Воскобійник сказав, що воно покращуватиметься й надалі, а коштувало це школі зовсім недорого. Допомагали з ремонтом працівники відділу освіти виконкому, колектив школи та батьки.

Під час затяжних тривог у сховищі проводять декілька уроків – діти з різних класів знаходяться в одному приміщенні недалеко одне від одного, проте це навчальному процесу не заважає. Загалом місця всім вистачає, навіть попри те, що в укритті одночасно перебувають понад 100 дітей. До того ж інша частина укриття знаходиться в їдальні, яка також розташована нижче рівня землі.

Щодо їдальні, то вартість обіду – 25 грн. Адміністрація школи не бере з батьків більше грошей, хоч вартість продуктів не маленька. Учні з першого по четвертий клас та діти пільгових категорій харчуються безкоштовно. Школа долучилася до рекомендацій МОН щодо запровадження «меню Клопотенка», проте малеча все ж надає перевагу більш традиційним стравам.

До речі, щороку в жовтні адміністрація проводить опитування серед дітей щодо страв, яким вони надають перевагу, щоб скоригувати меню. Інколи трапляються відповіді «пельмені» та «піца», але першу страву в школі їсти не можна, іншу продають у буфеті. Тож на другому місці у дітей – пюре, яке можна готувати, і яке школярі з задоволенням їдять. Сьогодні в меню були: пшенична каша, гуляш із курятини, салати з буряка та горошку і на десерт солодкий гарбуз.

Ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка є у Кременчуці. Міська влада на чолі з Віталієм Малецьким відмовилася від ремонту укриттів у школах, тому всі діти міста та навколишніх сіл, які входять до громади, вчаться дистанційно. Уже декілька років малеча не бачила нормального навчального процесу, що не лише знижує якість засвоєння матеріалів, а й зупиняє соціальний розвиток дітей.

Як би добре не працювали вчителі Кременчука, вони натикаються на труднощі навіть щодо виплати зарплат. Нещодавно скандал розгорівся у ліцеї «Гарант», але педколектив власними силами виборов зароблені гроші.

Різницю видно одразу: у Пришибській громаді місцева влада намагається покращити умови для проживання людей, у Кременчуцькій – представники місцевого самоврядування вставляють палки в колеса своїх же виборців.

 

Читайте також: У ліцеї №11 повідомили, що звільнили трьох бухгалтерів, хоча всі вони після «звільнення» були в актовій залі під час зустрічі з мером

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация