Реакція кременчужан на анонс новорічного свята від гірляндового мера Малецького та непоганий приклад Полтави

738 0
Реакція кременчужан на анонс новорічного свята від гірляндового мера Малецького та непоганий приклад Полтави

Цьогоріч, у багатьох містах України, попри війну та всі пов'язані з нею обставини, планують встановлення новорічної ялинки, яка освітлюватиметься, якщо не від генераторів, які їдять вкрай багато пального, яке у нас дороге, то від енергосистем безпосередньо тих держустанов, які утримуються за кошти платників податків

І в тому, і в іншому випадку витрачаються... кошти звичайних громадян, яких не питали, хочуть вони взагалі новорічну ялинку на своїй площі, чи ні. 

Новина, про те що зелена красуня в умовах війни буде встановлена у Києві, викликала неабияке обурення серед мешканців столиці, результат якого - петиція, що покликана новорічні й, одночасно, вкрай недоречні плани столичних чиновників зруйнувати. 

У Кременчуці ситуація аналогічна, але поки без колективної вимоги громади заплановану мером новорічну гулянку під гірляндами, навколо ялинки в центрі міста та ще й із ковзанкою, припинити.

Кременчужани традиційно обмежуються обуреннями в соцмережах, не приховуючи свого настрою та реального ставлення до міського голови Віталія Малецького, який, начебто, живе в іншому вимірі, у мирному вимірі, де все гарно і прекрасно. 

Програма Плюс вирішила опитати кременчужан, як вони ставляться і що вони думають з приводу анонсу мера Малецького щодо новорічної ялинки у цьому році. Ось що вийшло:  

"Негатив. Який то празник коли іде війна, все повинно бути по скромному, без марних затрат, звичайна ялинка без ілюмінації, дід Мороз та Снігуронька і ні яких дизель-генераторів. Ліпше ті гроші, які мають витрати, віддати ЗСУ та малоімущім, наприклад, організувати пункти прийому їжі, обігріву та ночівлі безхатченків, зробити допомогу педагогам та медикам, пенсіонерам хоча б не велику, їм би було б приємно. Їм не потрібна така ялинка, їм не потрібен той каток. І бажане, щоб наша правляча верхівка Кременчука отримувала такий же дохід, як і малозабезпечені громадяни міста, і на мою думку - це буде справжнє свято. І толку мені від тієї ялинки, напевне, у більшості є справжня Ялинка, а не запропонована ...", - обурився пан Олег. 

"Яка, Ялинка, якщо є зайві гроші, краще на ЗСУ віддайте пане мер. Або бомбосховища облаштуйте для людей, не тільки в центрі й в міськвиконкомі, а по всьому місту", - написав місцевий мешканець Микола. 

"Мера поставити під ялинку замість Діда Мороза, можливо спіймає якийсь дрон або ракету. Яка ялинка може бути під час війни, та краще гроші витратити на армію", - зазначила кременчужанка Людмила."Встановлення Різдвяної ялинки під час війни, коли критично бракує електроенергії, відбуваються віялові відключення електроенергії по всій країні, українці вимикають зайві електроприбори, кожен генератор на вагу золота, бракує нафтопродуктів, Віталій Малецький вирішив встановити ялинку, світломузичну декорацію та ярмарочні будинки, це ніщо інше, як бенкет серед чуми", - пише мешканець Кременчука Анатолій. 

У нього та, чого гріха таїти, в багатьох містян виникає думка, що все це робиться навмисно, щоб завдати шкод Україні, бо генератори та паливо для них можна використовувати тільки у важливих цілях, наприклад в ЗСУ. Тим паче що ні для кого не секретом той факт, що ворог б'є ракетами по великому скупченню людей (згадайте Амстор) і ті, хто водитиме хороводи навколо новорічної ялинки, яку видно буде прямо з космосу, будуть в зоні ризику. Плюс - до нас таки долітають дрони-камікадзе...  

Але фіолетовій команді нашого мера Малецького на це все, здається, фіолетово. 

За словами містян, у яких уже майже не залишилося сумнівів, що для наших чиновників головне не безпека людей і  економія бюджетних коштів, а щоб "справи крутилися і гроші мутилися", найкращим новорічним подарунком стало б звільнення мера. Інші реакції кременчужан з приводу встановлення на площі Перемоги в цьому році новорічної ялинки, можете переглянути у фотоматеріалах в кінці статті.  


Читайте також: Мер Кременчука готовий на все, щоб «подарувати людям свято». Тим паче якщо платять за це самі кременчужани

Приклад Полтави.

Тоді коли в Кременчуці вже все вирішено, у Полтаві тривають дискусії щодо необхідності встановити новорічну ялинку на Театральній площі.

Як стало відомо, остаточне рішення пропонуватимуть ухвалити громаді за допомогою опитувань. Про це розповів голова Полтавської громади Олександр Мамай

"Ми в перших числах грудня опитаємо у моєму в телеграм-каналі. У мене 60 тисяч підписників з лишком. Проведемо опитування у ЗМІ й буде видно", - сказав Мамай. 

За його словами, позиція полягає в тому, що ялинку потрібно встановити, але без ілюмінації, адже на свята у центрі Полтави відпочиватимуть люди й попри війну їх хочуть потішити.

Якщо внаслідок опитувань більшість полтавців скажуть, що вони проти встановлення ялинки через повномасштабну війну, яку розпочала росія, її не монтуватимуть.
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация