Укриття трьох корпусів КрНУ визнали безпечними (фото)

302 0
Укриття трьох корпусів КрНУ визнали безпечними (фото)

Пресслужба Кременчуцького національного університету імені Остроградського опублікувала результати перевірки укриттів у трьох корпусах закладу: другому, п’ятому та сьомому.

Уповноважена комісія, до якої ввійшли представники ДСНС та Держпродспоживслужби, склала акт про те, що підвальні приміщення у вищезазначених корпусах відповідають нормативним вимогам та можуть використовуватися як укриття.

 

«Укриття у підвальних приміщеннях навчальних корпусів Кременчуцького національного університету відкриті для студентів, співробітників закладу та усіх інших кременчужан із 27 лютого – саме того дня в місті пролунала перша повітряна тривога. Натомість перед початком нового навчального року зазначені приміщення мала перевірити на відповідність уповноважена комісія.

Робота по підготовці укриттів до перевірки на відповідність тривала протягом місяця. Керівником робіт був призначений проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті доцент Сергій Сергієнко.

Щоб отримати статус укриттів, приміщення мали відповідати нормативним вимогам. Зокрема, там мав міститися запас питної води та їжі (сухі пайки) на 48 годин, із розрахунку на кількість громадян, яку здатне вмістити приміщення (у даному випадку – на 120-150 осіб). Також приміщення мали забезпечити вогнегасниками, пожежними щитами та іншим необхідними протипожежним обладнанням. Окремо перевірялася наявність аптечок та терміни придатності медичних препаратів, якими вони укомплектовані.

Також відповідно до нормативів, приміщення, яке використовується в якості укриття, мало бути забезпечене стаціонарним освітленням, стаціонарним телефонним зв’язком, вентиляцією, туалетами і запасними виходами.

Саме до відповідності зазначеним стандартам співробітники університету доводили підвальні приміщення у навчальних корпусах КрНУ №2, №5, №7. Облаштуванням укриття у корпусі №2 займався колектив Навчально-наукового інституту електричної інженерії та інформаційних технологій (директор інституту – професор Олексій Чорний). У корпусі №5 – колектив факультет економіки і управління (декан факультету – професор Андрій Почтовюк). У корпусі №7 – колектив Навчально-наукового інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук (директор інституту – доцент Володимир Бахарєв).

Наразі у кожному укритті встановлені роутери, є інтернет та стаціонарний телефонний зв’язок. Усі приміщення забезпечені дезінфікуючими засобами. Питну воду у пляшках університет придбав у підприємства-виробника, на закуплену партію є сертифікат відповідності, термін придатності води – 2 роки. Співробітники університету доклали значні зусилля до облаштування приміщень. Всі роботи в укриттях, а також закупівля медичних та дезінфікуючих засобів, води та сухих пайків здійснені за кошти університету – його інститутів, факультетів та кафедр».

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация