Літератор, краєзнаець та колекціонер старовини: провулок Бородинський перейменували на честь кременчуцького поета

172 0
Літератор, краєзнаець та колекціонер старовини: провулок Бородинський перейменували на честь кременчуцького поета

Майже місяць тому в Кременчуці затвердили список нових назв для 27 вулиць та провулків. Наразі триває новий етап перейменування другого блоку вулиць, який закінчиться вже завтра – шостого вересня.

Проте зі змінами у багатьох кременчужан виникають питання: на честь кого і чого перейменовують вулиці. Раніше ми вже писали роз’яснення від Інституту нацпам’яті та кременчуцької мерії, а також розповідали про провулок Федора Мазуленка.

Наразі роз’яснюємо на честь кого змінили провулок Бородинський, який знаходиться у Крюкові.

Стара назва на честь російсько-французької битви, у якій, до речі, російська армія програла Наполеонові – пішла у небуття, а провулок тепер має ім’я кременчуцького поета Сергія Петренка.

Як повідомила Програмі Плюс директорка Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська, Сергій Петренко - місцевий поет, краєзнавець.

Член Кременчуцької спілки літераторів «Славутич», заступник голови ТСЛ «Діалог» м. Комсомольська (Горішні Плавні), керівник Кременчуцького клубу поетичного слова «Цвіт калини», входив до складу Національної Спілки журналістів України.

Був ройовим Полтавського Крайового Козацького Товариства, активістом Товариства Української Мови та Просвіти. Про це повідомляється на платформі «Науково-історичний сайт Кременчука, Крюкова-на-Дніпрі та його околиць».

Відомий у Кременчуці колекціонер старовини, власник унікальної місцевої мінералогічної колекції фігурних каменів «Дивовижний світ природи».

«Саме він, до речі, знайшов поблизу Кременчука відомий серед спеціалістів шматок бурштину вагою 525 г і віком не менше 30 млн років», - інформує директорка музею Гайшинська.

Його поетичні, літературні та публіцистичні твори можна було бачити на сторінках місцевих періодичних видань. Друкували роботи С.М.Петренка на шпальтах як обласних, так й інших регіональних видань України.

В його творчому доробку є важливий пласт громадянської лірики, не позбавленої сатири, сарказму і критики на наше розхристане сьогодення, стверджують на сайті. За словами автора статті, можливо саме з цієї причини поет роками не міг знайти спонсорської підтримки для видання своїх книг.

Популярність Петренка досягла меж й інших країн та навіть Західної Європи. Сергій Миколайович знайомиться з українською діаспорою в Америці, Австралії, Канаді. Саме зусиллями української спільноти Італії в 2007 р. побачила світ книга «Перлини душі».

Петренко мав дипломи за участь в щорічних літературних конкурсах «Золота осінь», був нагороджений грамотами за співпрацю з ЦБС. 2008 року поет став переможцем літературного конкурсу у номінації «поезія», організованого Національною Спілкою Журналістів України в Кременчуці.


Читайте також: Хто такий полковник Оксанченко, і чому одну з вулиць Кременчука перейменували на його честь?

Одну з вулиць Кременчука можуть перейменувати на честь Максима Кагала

Вулицю Ватутіна пропонують перейменувати на Ігоря Пугача

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация