Мобілізація. Кому вручають повістку повторно та в яких випадках призовник може від неї відмовитися

304 0
Мобілізація. Кому вручають повістку повторно та в яких випадках призовник може від неї відмовитися

Мобілізація в Україні триватиме до 21 листопада. Повістки громадянам продовжують вручати в усіх областях країни, причому до деяких чоловіків вже не раз приходили додому з військкомату.

Юрист розповів, чому деяким громадянам можуть надсилатися повторні повістки, і в яких випадках призовник може відмовитися приймати документ.

Зазначається, що якщо військовозобов'язаний за певних обставин не отримав повістку з першого разу, або не з'явився у військкомат у призначений у документі час, то йому направлять повторну повістку. Вона не означатиме негайну мобілізацію.

Призовника можуть запросити до військкомату для уточнення його даних, для проходження ВЛК, щоб з'ясувати придатність до служби, тощо.

Однак, не завжди призовник може забирати повістку, і за відмову йому не загрожуватиме відповідальність.

Так, юрист Ростислав Кравець пояснив, що якщо повістка заповнена некоректно, то від неї можна відмовитись.

Саме тому повістку слід уважно перечитати, перш ніж брати. За словами Кравця, на документі обов'язково мають бути зазначені: ПІБ; рік народження та адреса проживання призовника; місце роботи; тип повістки; дата, час та адреса, куди потрібно з'явитися; назва установи, друк, підпис, ПІБ керівника військкомату.

Повістку має вручати тільки уповноважена військкоматом особа. З рук представників ТРО чи поліції документ призовник має право не брати.

Також повістку можна не брати за відсутності підпису військового комісара чи печатки військкомату.

У разі відмови від повістки складається відповідний акт у присутності свідків, що підтверджують наявність причин відмови. Якщо на відмову були вагомі причини, то жодної відповідальності за це не передбачено. При цьому швидше за все повістку призовникові спробують вручити ще раз.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация