На Полтавщині формують нову мережу медичних закладів: що зміниться для кременчужан

234 0
На Полтавщині формують нову мережу медичних закладів: що зміниться для кременчужан

Систему медичних закладів формуватимуть з огляду на рівень складності допомоги, яку потребують пацієнти. Хворі потраплятимуть до лікарні, яка відповідає його стану.

Про це повідомив Полтавський обласний центр громадського здоров’я .

У межах продовження медичної реформи на Полтавщині сформують госпітальний округ з 14 медичних закладів, зокрема дві лікарні визначать як надкластерні, 6 кластерних та 6 лікарень стануть загальними. 

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях. Складніші проблеми зі здоров’ям лікуватимуть у кластерних та надкластерних лікарнях, де надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме до лікарні, яка відповідає його стану та матиме необхідне обладнання для діагностики та лікування. 

На Полтавщині в якості надкластерних визначили обласну дорослу та дитячу лікарні. Там надаватимуть допомогу пацієнтам у важкому стані зі складними випадками хвороб. Лікарні будуть максимально оснащені й матимуть найширший спектр послуг.

Шість кластерних лікарень прийматимуть пацієнтів з найбільш поширеними хворобами у середніх і важких випадках. Заклади розташовуватимуть з розрахунку 1 медзаклад на 150 тисяч населення (наприклад таку оберуть і в Кременчуці). Час доїзду до такої лікарні складатиме близько години.

Загальні лікарні будуть розраховані тільки на базові та найпростіші послуги для пацієнтів. Одна загальна лікарня розрахована на 50-80 тисяч населення.

До прикладу, з початку 2023 року пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, де розташовуватимуться кардіоцентр. Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация