Верховна Рада підтримала законопроєкт про заборону піротехніки в Україні

171 0
Верховна Рада підтримала законопроєкт про заборону піротехніки в Україні

16 серпня народні депутати ухвалили за основу законопроєкт про заборону піротехніки в Україні. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Документ ухвалили за основу голосами 250 народних депутатів.

Це означає, що коли законопроєкт ухвалять загалом і його підпише президент, держава посилить контроль за використанням та обігом піротехнічних виробів.

"Звукові та світлові ефекти від використання піротехніки завдають шкоди психологічному здоров'ю населення у воєнний час через їхню схожість зі звуками вибухів, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст", — йдеться у повідомленні з пояснювальної записки.

Також у законопроєкті йдеться про проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин. Виняток зробили для сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, а також феєрверків класу F1. Все тому, що ці піротехнічні вироби мають незначний рівень шуму, що не перевищує 60 дБ.

Крім того, депутати встановили вікові обмеження на придбання таких виробів. Йдеться про вік у 16 років.

Заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними Силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация