У Кременчуці може з’явитися набережна Парнети

364 0
У Кременчуці може з’явитися набережна Парнети

10 серпня на комісії з перейменування міських об’єктів топоніміки розглянули звернення громад щодо змін назв деяких вулиць. Так, колишній голова товариства «Просвіта» Людмила Петрівна запропонувала перейменувати вулицю Генерала Жадова на вулицю лікаря Парнети – кременчуцького хірурга, на рахунку якого – 16 тисяч врятованих життів.

Окрім того, як повідомила Людмила Петрівна, Михайло Павлович Парнета ініціював громадський рух за спорудження в місті пам'ятника Тарасу Шевченку.

«Найбільше підходить для відзначення його імені вулиця Жадова, адже на цій вулиці знаходиться його лікарня, де він працював із 1962 року. І ця вулиця виходить до пам’ятника Шевченку», - вважає Людмила Петрівна.

Проте цю пропозицію не внесли на розгляд комісії, бо вважали, що лікар досі живий. Виникла плутанина, адже комісія перевіряла інформацію зі застарілих джерел, а жінка не змогла перевірити перелік вулиць, які пропонувалися раніше. Альтернативу запропонував громадський діяч Артем Ряса – біля пам’ятника знаходиться безіменна набережна (від річкового порту до басейну «Нептун»), тому її можна назвати як раз на честь лікаря Парнети і встановити відповідну інформаційну табличку. Або ж назвати площу біля порту, яка також безіменна. Проте на засіданні зазначили, що для початку потрібно визначити, що то дійсно є площа за стандартами в архітектурі. Комісія повідомила, що розгляне цю пропозицію, проте потрібно ще вирішити деякі нюанси.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация