"Діти війни": в Україні запрацювала державна платформа розшуку дітей

477 0
"Діти війни": в Україні запрацювала державна платформа розшуку дітей

В Україні запрацював державний портал для розшуку дітей “Діти війни”.

Він допомагатиме правоохоронцям збирати дані про маленьких українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до рф.

Про це розповіла на брифінгу  уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

На порталі “Діти війни” буде найточніша статистика стосовно постраждалих та знайдених дітей. Також усі, кому відомо про злочини, вчинені проти дітей, зможуть тут зв’язатися з Національною поліцією України, Офісом Генерального прокурора, Національним інформаційним бюро.

Портал виконує дві основні функції:

Інформування. ”Діти війни” – єдина платформа, що надає актуальні та зведені дані про дітей, які постраждали внаслідок війни Росії проти України, загинули, зазнали поранень, зникли безвісти або були депортовані, та тих, кого вдалося розшукати й урятувати. Правоохоронні органи та Національне інформаційне бюро щодня оновлюють кількісні показники.

Допомога в розшуку дітей. Платформа дає змогу зв’язатися з правоохоронними органами, зокрема Національною поліцією, Офісом Генерального прокурора, а також Національним інформаційним бюро).

Як наголосила Дар’я Герасимчук, сайтом можуть скористатися як батьки дитини, котра загубилася, була переміщена чи депортована, так і всі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

"Це платформа, де ви можете повідомити про дитину, яка загубилася, про злочини проти дітей або якщо ви знайшли дитину, якщо вам відомо про факт депортації, про примусову зміну громадянства та документів дитини, а також про усиновлення. Ми звертаємось до вас: якщо вам відомо будь-що з перерахованого вище, скористайтеся цим порталом, і, можливо, саме ваш рішучий крок розв’яже питання життя дитини", – підкреслила вона.

Представниця президента додала, що лише за офіційною інформацією на сьогодні 693 дитини поранені, 358 загинули, 203 зникли безвісти та щонайменше 5754 примусово переміщені та депортовані. Щодня ці цифри, разом з кількістю убитих та поранених, ростуть.

Водночас станом на перше серпня правоохоронці знайшли 4039 дітей, які перебували в розшуку, 47 вдалося повернути з депортації. 


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация