Як кременчужанкам стати на військовий облік: покрокова інструкція та документи, які потрібно зібрати

459 0
Як кременчужанкам стати на військовий облік: покрокова інструкція та документи, які потрібно зібрати

В Україні з 1 жовтня 2022, жінкам, які мають спеціальність, визначену у Наказі №313, необхідно стати на військовий облік. Для цього треба прийти у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) за місцем реєстрації та надати відповідні документи.

Які документи потрібні жінці для постановки на військовий облік?

Щоб стати на військовий облік, жінка має надати такі документи:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

Коли жінка приходить у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки стати на військовий облік, на неї заводять особову справу.

Чи потрібно жінкам проходити медкомісію

Жінку мають спрямувати на медкомісію, яка зробить висновок про придатність до військової служби. Медична комісія у військовозобов’язаних жінок має проходити так само, як і у чоловіків.

Жінка проходить огляд хірурга, терапевта, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, стоматолога, дерматолога. Єдина відмінність – жінки також мають пройти огляд у гінеколога.

Військово-лікарська комісія визначає, чи придатна жінка до військової служби.

"Якщо жінка непридатна, у її військовому квитку ставлять відмітку, що вона не придатна до військової служби з виключенням з військового обліку, або зазначають, що вона непридатна у мирний час, але обмежено придатна у воєнний час – така ж процедура, що і для чоловіків. Далі за потреби жінку можуть мобілізувати, однак військовий облік не означає, що це відбудеться", – наголосив Новак.

Повідомляється, що охочі можуть не чекати 1 жовтня, а стати на віськовий облік облік за власним бажанням вже зараз.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация