Декомунізація! У шести громадах, зокрема в Кременчуцькій, прибрали незаконні радянські символи

332 0
Декомунізація! У шести громадах, зокрема в Кременчуцькій, прибрали незаконні радянські символи

Днями у цілій низці сіл і міст Полтавщини зусиллями комунальних служб прибрали з публічного простору незаконні комуністичні символи.

Про це повідомив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Він наголосив, що згідно з пп. «д» п. 4, ч. 1ст.1 декомунізаційного закону символіка комуністичного тоталітарного режиму включає, серед іншого, зображення, що присвячені подіям, пов’язаним зі встановленням радянської влади та гербів або елементів герба СРСР.

Тож, у селі Коломацьке Полтавського району демонтовано дві комуністичні меморіальні дошки: на честь болгарських комуністів та на честь 50-річчя більшовицького жовтневого перевороту у росії.

Дошку на честь «100-річчя СРСР», якого не відбулося, демонтували у селищі Градизьк Кременчуцького району. Дошка з написом «Майбутньому поколінню відкрити в день святкування 100-річчя утворення СРСР» розміщувалася на фасаді будинку культури.

У селищі Котельва Полтавського району демонтували меморіальну дошку з написом «За більшовицькі колгоспи», а на фасаді будинку культури селища Більськ Котелевської громади герб неіснуючого СРСР, правонаступником якого є росія, замінили на символіку громади. Про це зазначено у офіційній відповіді голови Котелевської селищної голови Тетяни Корост.

На в’їзді до селища Ланна Полтавського району зафарбували елементи герба СРСР, а з фасаду будинку культури села Гориславці Піщанської сільської ради Кременчуцького району прибрали напис «будинок культури імені Петровського». Очільникам цієї громади у Полтавському офісі УІНП нагадали, що комуністичний державний і політичний діяч Російської імперії та СРСР, соратник Лєніна і Сталіна, випусковий редактор більшовицької газети «Правда» Григорій Петровський причетний до знищення українського національного руху, до голодомору-геноциду 1932-33 рр. та до створення ВЧК, яка є відповідальною за жахіття «червоного» терору на окупованих територіях Російської імперії.

У місті Гадяч Миргородського району демонтували із монументального стовпа макет радянського ордену «65 років перемоги», на якому зображений Кремль. 

«На ваше звернення щодо демонтажу символіки на в’їзді до міста Гадяч повідомляємо, що відповідні роботи проведено», – зазначив міський голова Гадяча Володимир Нестеренко.

«Згідно з соціологічним опитуванням служби «Рейтинг» понад 75 відсотків громадян України підтримують деколонізаційні і декомунізаційні процеси. І це не дивно, це закономірно, адже комуносимволіку росіяни використовують задля спроб окупації нашої держави. Диктатор держави-окупанта постійно обурювався процесом декомунізації в Україні. Російська армія вбивць і мародерів, прагнучи відтворити СРСР і репресивні сталінські практики, продовжують на українській землі чинити страшні злочини. Тож помітно, що керівники територіальних громад на Полтавщині усвідомлюють: ігнорування норм  декомунізаційного закону українці сприймають нині ще і як підігрування російським окупантам», — підсумував Олег Пустовгар.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация