Чим небезпечна амброзія та як з нею боротися: роз'яснення від Держпродспоживслужби Полтавщини

315 0
Чим небезпечна амброзія та як з нею боротися: роз'яснення від Держпродспоживслужби Полтавщини

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області пояснює, чому амброзія небезпечна для людини та як з нею боротися.

За словами управління, останніми роками амброзія полинолиста стала справжньою бідою для Полтавщини— вона росте скрізь, а шкоду приносить і рослинам, і людям.

«У рослини потужна наземна маса і коренева система, тому амброзія  пригнічує культурні рослини та споживає з ґрунту велику кількість поживних речовин. При сильному засміченні посівів амброзією полинолистою врожайність культур різко знижується», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, у людини пилок амброзії викликає захворювання—  амброзійний поліноз, або «сінну пропасницю».

У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма, зазначають в управлінні.

Як боротися із амброзією:

  • Обстеження території узбічь та схилів основних автомобільних і залізничних магістралей, територій станцій, по яких перевозиться сільськогосподарська продукція;
  • пункти ввезення, приймання, зберігання та використання засміченого матеріалу, а також прилеглих до них територій (в радіусі 3 км);
  • сільськогосподарські угіддя.

Агротехнічні методи:

  • правильне чергування культур у сівозміні,
  • обробка ґрунту, догляд за посівами, спрямований на зниження запасів насіння бур’яну в ґрунті й запобігання повторного засмічення як ґрунту, так і врожаю сільськогосподарських культур.
  • на землях, засмічених амброзією, кращим заходом з очищення ґрунту від запасів насіння, є використання чистого пару, де, за правильного обробітку, засміченість бур’яном знижується на 70-80 %.

Механічний метод:

  • на невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно прополювати і скошувати. Після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо. Можна також використовувати натрієву й амінну сіль (2-3 кг/га) в суміші з аміачною селітрою (10 кг/га) чи з сульфатом амонію.

Хімічний метод:

  • на великих площах слід застосовувати гербіциди. Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим. Асортимент гербіцидів, що усувають даний карантинний вид, є досить широким. Для знищення амброзії полинолистої підходять препарати на основі солей гліфосату (Буран, Вулкан плюс, Торнадо, Ураган Форте, Нобль, Раундап Екстра), сульфонілсечовини (Тритон, Конус, Міранда), прометрину (ґрунтовий гербіцид Сегмент). Вибір препарату здійснюють у залежності від культури та фази її розвитку.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация