Як кременчужанам вберегти свій номер телефону від шахраїв: пояснення Держспецзв'язку

423 0
Як кременчужанам вберегти свій номер телефону від шахраїв: пояснення Держспецзв'язку

Пресслужба Держспецзв’язку у своєму Telegram-каналі відповідає на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.

Так, якщо ви загубили SIM-картку, шахраї можуть скористатися функцією віддаленого відновлення номеру телефона. Це небезпечно, особливо коли йдеться про фінансовий номер, “прив’язаний” до банківських карток.

«Шахраї справді можуть отримати доступ до вашого номеру телефону, щоб використати його в подальшому для реалізації своїх злочинних задумів: для доступу до онлайн-банкінгу, для злому профілів у соцмережах тощо.

SIM-картку можуть спробувати дистанційно, без відома справжнього власника, “відновити” у оператора», - повідомляють у пресслужбі.

Які ознаки можуть свідчити про те, що ваш номер – у полі зору зловмисників:

▪️невідомі поповнюють ваш мобільний рахунок кілька разів на невеликі суми;

▪️вам нав’язливо телефонують із різних невідомих номерів із несуттєвих приводів. У жодному разі не передзвонюйте, якщо пропустили такий дзвінок.

Усе це потрібно злодіям для того, щоб у подальшому давати правильні відповіді на запитання операторів.

Як додатково захистити свій номер?

  • забороніть або обмежте можливість віддаленої заміни SIM-карти у мобільного оператора.
  • станьте персоніфікованим абонентом, зареєструвавши свій номер у оператора (це можна зробити як офлайн, так і онлайн). Тоді будь-які процедури із SIM-карткою можна буде виконувати лише після підтвердження особи за допомогою паспорта.
  • дбайте про безпеку фінансового номера. Не викладайте його у відкритий доступ на будь-яких вебсторінках, не використовуйте для онлайн-шопінгу, не повідомляйте незнайомцям. 


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация