Пішов на війну – втратив і роботу, і зарплату: у ВР готують неприємний "сюрприз" для мобілізованих громадян

426 0
Пішов на війну – втратив і роботу, і зарплату: у ВР готують неприємний "сюрприз" для мобілізованих громадян

Верховна Рада України підтрималазаконопроєкт №7251, який ініціює збереження за мобілізованим працівником тільки місце роботи та посаду, але позбавляє його зарплати. Останній крок до остаточного ухвалення - це підпис президента Володимира Зеленського.

Про це повідомили в громадська організації "Соціальний рух".

Авторкою законопроєкту стала депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова. За документом скасовується передбачена в ст. 119 КЗпП норма, що зобов’язує роботодавців зберігати зарплати за мобілізованими працівниками (поправка № 75 від Г. Третьякової).

Крім того, законопроєкт дозволить роботодавцям звільняти працівників, якщо вони будуть відсутні понад 4 місяці, або в разі спричинення шкоди підприємству через бойові дії. Також документ зменшує розмір компенсації за затримку остаточного розрахунку.

Зараз якщо роботодавець не проводить розрахунок у день звільнення, працівник має право стягнути компенсацію у розмірі середнього заробітку за кожен день затримки аж по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП). Водночас законопроєкт №7251 встановлює максимальний строк, за який можна стягнути компенсацію, на 6 місяців, що звужує право на судовий захист та демотивує роботодавців вчасно виплачувати гроші.

Громадські активісти вважають, що президент повинен накласти вето на цей акт, тому що він "виглядає як знущання над усіма, хто несе тягар війни".

На інфографіці коротко окреслено головні нововведення, які погіршують умови праці. У зв'язку з цим активісти пропонують відкликати авторку законопроєкту - депутатку Галину Третьякову.
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация