Декомунізація триває: що радянське прибрали чи замалювали на Полтавщині цього тижня (фото)

366 0
Декомунізація триває: що радянське прибрали чи замалювали на Полтавщині цього тижня (фото)

На початку липня у різних містах Полтавської області тривали заходи з демонтажу різних об’єктів, що прославляли радянську владу. Також у Полтаві ухвалили рішення про демонтаж російському військовому Івану Паскевичу.

За перебігом виконанням законодавства стежить громадський рух «Декомунізація. Україна».

З початку тижня у Котельві на Полтавщині прибрали дошку на честь газети «За більшовицькі колгоспи», яку зберегли до 2022 року.Тим часом Пирятинська громада ухвалила рішення про демонтаж пам’ятної плити Івану Голобородьку. Активісти називають його злочинцем, який встановлював радянську комуністичну владу на території України.

Він був керівником червоного партизанського загону у 1918 році, секретарем комсомольської організації Пирятинського повіту. Також у Пирятинській громаді торік перейменували село, що було назване на честь нього.  За інформацією Українського інституту національної, після окупації УНР більшовицькою росією село Новоселівка неподалік Пирятина перейменували в «Голобородько».

У Карлівці прибрали покажчик з вулицею Леніна. Сьогодні ця вулиця має назву Полтавський Шлях.У селі Ланна одразу неякісно зафарбували серп і молот, а після чергового звернення активістів, зробили це нормально.

Полтавська влада ухвалила питання про демонтаж дошки фельдмаршалові Російської імперії. Після завершення робіт з демонтажу меморіальну дошку Івану Паскевичу безкоштовно передадуть  на зберігання до Полтавського краєзнавчого музею.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация