Рятувальники почали розбирати завали на місці видачі товарів з магазину "COMFY" у кременчуцькому ТЦ

510 0
Рятувальники почали розбирати завали на місці видачі товарів з магазину "COMFY" у кременчуцькому ТЦ

Рятувальники розібрали вже 80% завалів на місці ТЦ "Амстор", куди 27 червня влучила російська ракета. 

Сьогодні працівники ДСНС почали розбирати завали, де знаходилося місце видачі товару з магазину «COMFY». Зазначимо, що саме в цей магазин побутової техніки влучила ракета окупантів з 900-кілограмовою вибухівкою. 

Про це сьогодні на брифінгу розповів начальник Кременчуцького міськрайуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Геращенко.

За його словами, на місці, де колись був магазин дуже багато попелу - температура в момент пожежі була дуже високою й такою, що плавився і тік рікою метал. Він підтвердив інформацію одного з потерпілих про чоловіка-працівника сусіднього магазину, якого, внаслідок ракетного удару, вибуховою хвилею відкинуло під паркан поряд розташованого підприємства. У епіцентрі, кажуть рятувальники, плавилися метал та скло. Тож чим ближче до епіцентру вибуху, тим менше шансів знайти тіла. З цим погодився сьогодні на брифінгу й пан Геращенко. 

Щодо працівників магазину "COMFY", то на місці в ТЦ, де він був розташований, рятувальники знайшли робочі зелені куртки працівників, однак, піднімаючи залізні уламки й все, що там було, нових тіл вони не виявили. Не факт звичайно, що працівники їх вдагали, адже літо і вони працювали тільки у футболках. 

Водночас, як повідомив Сергій Геращенко сьогодні, в ТЦ був виявлений ще один фрагмент, схожий на частинку людського тіла, але поки експертиза не встановила, чи це саме частина людського тіла. 

Нагадаємо, 27-28 червня з-під уламків ТЦ "Амстор" дістали 18 тіл. Родичі зниклих безвісти, яких налічується більше 20-ти, нині очікують на результати експертизи ДНК, бо це єдина можливість упізнати загиблих.

Сергій Геращенко також повідомив деталі того трагічного дня. Він розповів, що до рятування людей та розбиранню завалів ТЦ були залучені підрозділи ДСНС із трьох областей і Києва, а також курсанти з університету ДСНС і пожежний потяг.

Пожежники з підрозділу, який розташований на Водоканалі приїхали раніше. Час приїзду 16:10. На місці крім рятувальників працювали 14 психологів.  

"Пожежа тривала на всій площі торговельного центру, а це 10 тисяч 300 кв.м. Її змогли локалізувати тільки о 00.30 та повністю ліквідувати о 03.50", - зазначив Сергій Геращенко.

На питання щодо наявності кисневих апаратів на пожежних автомобілях, то він запевнив, що пожежна техніка на сто відсотків забезпечена апаратами на стислому повітрі, а пожежні автомобілі постійно заповнені водою. Те, що вона закінчилася й довелося підключатися до найближчих гідрантів – то це нормальна практика.

Геращенко додав, що пожежна сигналізація в в ТЦ "Амстор" не спрацювала тому, що вона була одразу знищена, внаслідок ракетного удару. 
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация