Нову систему оповіщення про екстрені ситуації тестуватимуть на Полтавщині до середини липня. Повідомлення надходитимуть тричі на тиждень

230 0
Нову систему оповіщення про екстрені ситуації тестуватимуть на Полтавщині до середини липня. Повідомлення надходитимуть тричі на тиждень

Нову систему оповіщення про екстрені ситуації тестуватимуть на Полтавщині до середини липня. Робить це Державна служба з надзвичайних ситуацій спільно з трьома операторами мобільного зв’язку розповіла речниця рятувальників області Світлана Рибалко.

На Полтавщині тестують нову систему сповіщення про надзвичайні ситуації. На телефони жителям області надсилають повідомлення під час якого лунає попереджувальний сигнал.

"Цей сигнал спеціально підібраний таким чином, щоб людина могла його почути та відрізнити серед інших звуків. Ми не можемо змінити цей сигнал", - пояснює начальник сектору телекомунікаційних систем ДСНС на Полтавщині Віктор Калафута.

Пробні оповіщення про надзвичайну ситуацію надходитимуть тричі на тиждень, говорить Віктор Калафута.

У понеділок, середу та п’ятницю. Орієнтовний час отримання цих повідомлень 12-та година дня. Ця система оповіщення створена на новій технології Cell broadcast. На відміну від звичайних текстових технологій, ця надає велику перевагу в масовій розсилці для великої кількості людей одночасно, швидкості отримання цих повідомлень", - каже начальник сектору телекомунікаційних систем ДСНС на Полтавщині Віктор Калафута.

Систему розробили працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій. Тестові оповіщення почали розсилати 15 червня, а завершити мають за місяць. Проєкт реалізовують за допомогою трьох українських операторів мобільного зв’язку: "Київстар", "Vodafone" та "Lifecell".

Полтавщина стала однією із двох областей, де впроваджують та тестують пілотний проєкт. Про запуск системи жителів області додатково повідомлять, каже Віктор Калафута.

"Тестовий режим – протягом місяця, після чого будуть усі дані оброблятися. Де, хто отримав, на який телефон приходило це сповіщення, на який телефон буде приходити це сповіщення. Після цього прийматимуться висновки про впровадження взагалі цієї технології на території держави", - говорить начальник сектору телекомунікаційних систем ДСНС на Полтавщині Віктор Калафута.

За матеріалами видання "Суспільне"

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация