Відомо, як повернутися додому з домашніми тваринами з-за кордону

260 0
Відомо, як повернутися додому з домашніми тваринами з-за кордону

Багато українців, у тому числі кременчужан, поступово повертаються додому з інших країн, де вони жили. Тож людей цікавить питання, як правильно провезти тварину назад, на батьківщину.

Державна служба України з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів повідомила як українці, які виїхали за кордон після 24 лютого, можуть сьогодні повернутися додому разом з домашніми вихованцями.

Процедуру перетину українського кордону з домашніми тваринами спростили, поки йдуть військові дії в нашій країні.

Для того, щоб з-за кордону повернутися в Україну вам потрібен паспорт європейського зразка або сертифікат про стан здоров'я вихованця.

При цьому тварина має бути вакцинованою від сказу й чіпованою

Якщо подібні процедури для тварини ви не зробили до виїзду за кордон, то перед поверненням додому потрібно вакцинувати і чіпувати вихованця, отримавши оформлені в країнах-членах ЄС відповідні документи.

Біженці з тваринами в Європі повинні обов'язково інформувати місцеву ветеринарну службу про місце свого перебування і ставити тварину на облік.

Нагадаємо, що раніше для в'їзду в Україну з тваринами потрібно було оформляти міжнародний сертифікат, під час війни це правило спростили.

За оновленими правилами, які поширюються на собак, кішок і тхорів (тварин-компаньйонів), тварина повинна бути:

    • правильно ідентифіковано за допомогою мікрочіпа, - вакциновано від сказу і щеплення ще діє
    • мати актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу;
    • мати дійсний паспорт, виданий в одній з країн ЄС або ж сертифікат про стан здоров'я, який відповідає зразку, встановленому в законодавстві ЄС.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация