Що робити, якщо ви не встигаєте додому до комендантського часу?

647 0
Що робити, якщо ви не встигаєте додому до комендантського часу?

По всій країні запроваджено комендантську годину, якої українці повинні дотримуватися. Але буває так, що з якихось важливих причин людина не встигає дістатися додому до вказаного часу.

Що робити у такому разі?

Якщо ви на вулиці під час комендантської години

Затрималися на вулиці – пересувайтеся освітленими шляхами, не ховайтеся у темряві і не підсвічуйте собі ліхтариком – можуть сприйняти за диверсанта. Краще самі знайдіть тероборону та поясніть ситуацію.

Підніміть руки вгору, не лізьте в кишені за документами, доки не попросять – це можуть розцінити за спробу дістати зброю. Не вигадуйте нічого і тим більше не кажіть, що забули чи не знали про обмеження у часі. Це буде дуже підозрілим. Паспорт краще носити або паперовий або ID-карту, хоча іноді вимагають паперовий додаток і до неї.

Перевірити документи в «Дії» для тероборони складніше – не завжди у них є необхідні технічні засоби. Тож вас можуть затримати до з’ясування особи. Не вдавайте людину, яка має право бути на вулиці вночі (наприклад, працівником газової компанії або журналістом) – це перевірять.

Під час перевірки не тримайте телефон у руках. Вас можуть запідозрити у зйомці або передачі координат. Телефонуйте рідним лише після того, як попередите про це тероборону.

Якщо історія браузера та чату в телефоні повністю видалені, це викликає підозру, що ви диверсант або коригування. Тому не чистіть телефон без зайвої необхідності – лише якщо існує загроза зустрічі з окупантами.

Якщо ви в дорозі під час комендантської години

Ви в дорозі і не розрахували час – не зупиняйтесь посеред траси та не хвилюйтесь. Дойдіть до найближчого блокпосту і спокійно поясніть, хто ви і куди слідуєте. У вас перевірять документи, машину, речі, кишені та телефон.

Якщо в районі небезпечно, вас попросять залишатися біля блокпоста до закінчення комендантської години. Не порушуйте це керівництво – вас можуть заарештувати, виписати штраф чи навіть позбавити волі до 5 років.

Якщо дії перевіряльників були неправомірними, зверніться за телефоном гарячої лінії Міністерства оборони та ЗСУ – 0800 50 04 42.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация