“Нафтогаз” підвищить ціну на блакитне паливо: як це вплине на комунальні тарифи

459 0
“Нафтогаз” підвищить ціну на блакитне паливо: як це вплине на комунальні тарифи

В Україні діє мораторій на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги

Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" з 1 червня встановлює нові ціни на природний газ для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ).

При цьому в Україні діє мораторій на підвищення тарифів, тому на вартості блакитного палива для населення це не має позначитися.

У пресслужбі НАК "Нафтогаз" зазначають, що джерела, які говорять про підвищення цін на газ для населення - маніпулюють інформацією. У газопостачальній компанії пояснюють:

10 травня 2022 року під час засідання Кабінету міністрів України було схвалено проєкт Закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення". Законопроєкт, серед іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги.

Відповідно до цього закону, підвищення цін на природний газ для ТКЕ ніяк не позначиться на платіжках українців. У НАК "Нафтогаз" зазначають, що уряд буде використовувати частину міжнародної фінансової допомоги для України на стримування зростання комунальних тарифів. Цей механізм буде компенсувати різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, а також дасть можливість ТКЕ розраховуватись за новими цінами на газ з "Нафтогазом" та погасити прострочену заборгованість.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация