Вітаємо з Всесвітнім днем шоколаду!

1 016 0
Вітаємо з Всесвітнім днем шоколаду!

Любі кременчужани!

Редакція інформаційно-рекламного тижневика "Програма Плюс" щиро вітає вас з Всесвітнім днем шоколаду і бажає вам сьогодні поласувати такими смаколиками!

Всесвітній день шоколаду або World Chocolate Day відзначається щорічно 11 липня або 7 липня на заході Європи. Це свято виникло у Франції в 1995 році. День шоколаду швидко набув популярності і був підтриманий у Німеччині, Італії, Швейцарії, інших країнах як всередині Європейського Союзу, так і за його межами. У цей день проводяться різноманітні фестивалі та заходи, присвячені цьому чудовому продукту. 

З найдавніших часів шоколад використовувався як напій. Перші сліди його активного вживання, за свідченням археологів, знайшли ще у 19 столітті до нашої ери. Вони були виявлені на Тихоокеанському узбережжі штату Ч'япас, Мексика. У Європу він потрапив після 16-го століття нашої ери. Є думка, що 7 липня 2015 року минуло рівно 465 років з тих пір, як шоколад з’явився в Європі. Однак альтернативний погляд на цю тему не упускає і безпосереднього відношення Христофора Колумба та його сина Фердинанда, які зіткнулися з какао-бобами в четвертій місії Колумба до Америки 15 серпня 1502. Тоді йому і його екіпажу вдалося захопити якесь торгове судно, у котрому серед інших товарів для торгівлі виявилися і какао-боби. Утім, можливо, не настільки важливий цей факт як те, що популярність напою з какао в Європі виникла тільки після відповідного схвалення суспільством, яке помітило його привабливість. Крім того, шоколад дуже корисний.

 

 

Наукою встановлено той факт, що в шоколаді є елементи, які сприяють як відпочинку, так і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду сприяють викиду ендорфінів - так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи тонус організму. Так само існує гіпотеза, що шоколад має «протираковий» ефект і здатний сповільнювати процеси старіння. На жаль, вчені одностайно констатують той факт, що шоколад сприяє збільшенню маси тіла, але це аж ніяк не є його недоліком. Шоколад багатий поживними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями.

 

За матеріалами інтернет-ресурсів

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация