«Русскій воєнний корабль, іді нах*й» с цензурою чи без? Опитування кременчужан

527 0
«Русскій воєнний корабль, іді нах*й» с цензурою чи без? Опитування кременчужан

Крилатий вислів «Русскій воєнний корабль, іді нах*й» став символом незламності українського народу в боротьбі проти російської агресії. Легендарну фразу вимовив прикордонник Роман Грибов на пропозицію здатись від окупаційного корабля 24 лютого.

Ці слова українці почали ширити всюди, зокрема і друкувати на білбордах. У багатьох містах країни з’явились десятки величезних плакатів з цією фразою, Кременчук не став винятком. У місті не обмежились одним білбордом, мабуть, щоб ворог точно зрозумів, куди скеровувати свій напрям. Проте на більшості бордах напис залишається без цензури, тож виникає моральне питання: чи слід залишити фразу без змін, або все ж непотрібно використовувати нецензурну лексику.

Днями журналісти телекомпанії «Візит» у відеосюжеті показали звернення директора АТ «ВЕПР» Андрія Пилипенка, разом із теробороною та учасниками бойових дій, які виступали проти публічної грубої лексики. Також у випуску було інтерв’ю з Валерієм Голубом, членом спілки літераторів та інтелігенції міста, який висловився «за» цензуру. Аргументує свою точку зору тим, що 300 років тому в Україні ніхто не використовував нецензурну лексику, але прийшли росіяни з «культурною місією» та принесли в лексикон українців лайливі слова.

Проте в сюжеті звучали аргументації та думки лише з однієї сторони «барикади». Тож «Програма Плюс» вирішила спитати кременчужан у Facebook, чи потрібно писати на білбордах напрям корабля без цензури.

Коментарі людей надто різняться. Їх чітко можна поділити на тих, хто підтримує написання оригіналу на білбордах та тих, хто вважає недоцільним використання ненормативної лексики. Кременчужан, яким все одно, не було.

Отож містяни, які проти цензури, аргументують свою думку тим, що такі вислови зрозумілі у такий час, також це допомагає зняти напругу.

«..Бо матюччя має й терапевтичний ефект: воно полегшує психічний стан в моменти кризи, подобається це вам чи ні. Тому на війні матюкаються. Дуже-дуже матюкаються. І не слід людей за це соромити, їм і без вашого осуду проблем вистачає», - пишуть у коментарях.

Ті, хто «за» ценузуру, зазначають, що ці вислови бачать діти:

«Думаю, что это не нужно. Это же читают наши дети и внуки».

Однак в опонентів знайшлась відповідь і на це:

«Зараз подібні вислови можливі та зрозумілі. …А стосовно дітей, які це бачать (дехто переймається), так у них є батьки, які зможуть своїй дитині все правильно пояснити. На дитячу психіку набагато гірше впливають війна, смерті та небезпека, яка зараз всім загрожує», - пише кременчужанка.

Найпоширенішими аргументами від людей, які «за» цензуру, були про культуру народу. Так само про це говорив і член спілки літераторів та інтелігенції міста. Кременчужани скаржаться, що такі слова лише демонструють деградацію української нації й навчають дітей мови окупантів. Натомість пропонують не лише цензерувати, а замінювати цей вислів на поетичні вислови або цитати українських діячів культури.

«Вислови потрібні й зрозумілі. Але б ,наприклад, я обмежилася буквою х або якусь крапку поставила замість однієї букви. Виключно із за діток. Ну це таке. Тільки моя думка.»

«Ніякий корабель (літак, авто) ні матом, ні іншим вульгарним плакатом не зупиниш. А от свою культуру (культуру нації!!!) демонструє дуже ефектно. Взагалі у нас разом з падінням економіки дуже впала культура. Ну зовсім як у Росії.

Навіть в страшні роки вітчизняної війни 1941-45 рр. в радянській пропаганді ніколи не наводилось рівності між німецьким народом і німецькими фашистами та їх владою, не ганьбились великі німецькі діячі культури - Гейне чи Гете».

«Вважаю,що є інші вислови відомих укр.поетів ,що піднімуть дух народу та вкажуть напрямок. Використання матів неприпустимо, тим більше, що це на кожному кроці».

Більш детально з коментарями можна ознайомитись тут або нижче на фотографіях.


Читайте також: Про білборди з руським кораблем у Кременчуці: чи потрібно писати без цензури слово з трьох букв?


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация