Кременчужанам компенсуватимуть інвалідність, отриману через прийом неякісних медикаментів

286 0
Кременчужанам компенсуватимуть інвалідність, отриману через прийом неякісних медикаментів

Держава виплачуватиме українцям грошову компенсацію в разі отримання ними інвалідності після ускладнень, які виникли внаслідок використання лікарських засобів.

Якщо ж ця причина призведе до смерті особи, то компенсацію нададуть її близьким родичам у рівних частинах. Раніше аналогічний механізм компенсації був запроваджений урядом лише для випадків ускладнень від вакцинації проти COVID-19, які спричинили інвалідність або смерть людини.

Відповідний проєкт ухвали прийнято на засіданні Кабінету міністрів сьогодні, 9 лютого.

Документ розроблено в МОЗ з метою удосконалення порядку використання бюджетних грошей, виділених на програми охорони здоров'я. Це, на думку чиновників, дозволить забезпечити пацієнтів життєво необхідними, ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами.

Зокрема, проєктом акта передбачені такі суми компенсації:

1) У разі встановлення особі групи інвалідності, пов'язаної з ускладненнями, що виникли внаслідок використання ліків:

  • 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (у 2022 році – 992 400 грн) - для осіб з інвалідністю І групи;

  • 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 868 350 грн) - для осіб з інвалідністю ІІ групи;

  • 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році – 744 300 грн) - для осіб з інвалідністю ІІІ групи.

2) У разі смерті особи, яка настала внаслідок використання лікарських засобів, членам сім'ї, батькам, утриманцям померлого виплатять 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року (у 2022 році – 1 860 750 грн).

Але якщо компенсація шкоди, пов'язаної з ускладненнями внаслідок використання лікарських засобів, буде отримана за процедурою Всесвітньої організації охорони здоров'я в рамках глобальної ініціативи COVAX, тоді ця державна компенсація людині вже не виплачується.

Проєктом постанови окремо затверджується порядок здійснення державної компенсації шкоди, пов'язаної з ускладненнями внаслідок використання лікарських засобів, та вносяться зміни до окремих актів Кабміну, якими, вочевидь, доповнюється порядок проведення медико-соціальної експертизи для підтвердження взаємозв'язку отриманої інвалідності з прийняттям лікарських засобів.

Проте відповідні зміни ще не оприлюднені на сайті уряду.
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация