Не потрібно чекати місяці: коли можна робити щеплення після перенесеного коронавірусу? Пояснення МОЗ

572 0
Не потрібно чекати місяці: коли можна робити щеплення після перенесеного коронавірусу? Пояснення МОЗ

Чекати місяці для того, щоб зробити covid-щеплення, в тому числі й бустерне, після перенесеного коронавірусу не потрібно. Провакцинуватись можна вже на 28 день із моменту інфікування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Так, перенесений коронавірус не захищає від повторного інфікування. Дослідження показали, що в третини тих, хто вже перехворів, не виявили антитіл до Covid-19. Водночас науковці дійшли висновку, що після базового курсу щеплення антитіла до коронавірусу сформувались у 99,6% людей.

Тому в Міністерстві охорони здоров’я закликають українців не відкладати вакцинацію на потім, надіючись на імунітет, що сформувався під час перенесеної хвороби. Зробити covid-щеплення можна вже через 28 днів з моменту зараження.

Ідеться як про базовий курс вакцинації, так і про бустерну дозу.

"Наприклад, якщо невдовзі після отримання першого щеплення в людини діагностували коронавірусну хворобу, то отримати другу дозу вона може через 28 днів після отримання позитивного тесту чи появи симптомів. Отримати бустерну дозу можна, якщо з часу завершення базового курсу вакцинації вже минуло 6 місяців. Якщо ж, наприклад, ви захворіли на Covid-19 через 6 місяців після завершення базового курсу, то отримати бустер також можна вже через 28 днів", – пояснив Ігор Кузін.

Загалом наразі два необхідні щеплення від коронавірусу мають понад 14,6 мільйона українців. Бустерну дозу отримали майже 340 тисяч осіб.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация