В Україні може з’явитися нове свято – День борщу: ідею вже підтримав комітет Ради

536 0
В Україні може з’явитися нове свято – День борщу: ідею вже підтримав комітет Ради

Авторами такої постанови виступили низка народних депутатів з різних партій.

Зазначається, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав таку ініціативу та висловив рекомендацію парламентарям ухвалити проєкт постанови №6361 про встановлення Дня українського борщу.

У проєкті постанови йдеться наступне: передбачається збереження уніфікованої української кухні та популяризації української культури у світі, посилення суспільної уваги до збереження і вшанування традиційної української кухні та культури.

Таким чином народні депутати пропонують святкувати День борщу щорічно у другу суботу вересня.

Варто зауважити, що подібні звернення нардепів вже реєструвалися в Раді, але жодної так і не підтримали більшість депутатів.

Якщо постанову підтримають в Раді, то Україна стане однією з небагатьох держав, де святкується день національної страви, наприклад, Національний день спагеті у США, День сонячної кави в Ісландії, День булочок з корицею у Швеції та багато інших не менш цікавих свят національних страв та навіть окремих продуктів, таких як: оливки, лимони, гранати, хліб, салямі або кавуна.

Кабміну рекомендується розробити із залученням громадськості та затвердити комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського борщу, передбачивши, зокрема:

- проведення заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України;

- проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу, його культурологічну складову, тяглість приготування цієї страви різними поколіннями українців та його вплив на суспільне життя.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация