Тимчасова "опція" від МОЗ: у яких випадках кременчужани можуть отримати паперові лікарняні

212 0
Тимчасова "опція" від МОЗ: у яких випадках кременчужани можуть отримати паперові лікарняні

Міністерство охорони здоров'я України дозволить видавати паперові лікарняні в чотирьох випадках. Така опція буде доступна до 1 травня 2022 року.

Про це повідомляє МОЗ.

"Міністерство розробило проект наказу "Про внесення змін до деяких наказів МОЗ" щодо медичних висновків про тимчасову непрацездатність та електронних лікарняних. Відтак паперові лікарняні в чотирьох виняткових випадках продовжать видавати до 1 травня 2022 року", - йдеться в повідомленні.

Так, лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо:

    1. необхідно продовжити або закрити листок непрацездатності, який був виданий у паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
    2. закінчився термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність у реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому разі рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності - головний лікар закладу;
    3. відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Лікарняний видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
    4. виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність для усунення таких проблем.

Водночас, як зазначають у МОЗ, факт непідключення закладу охорони здоров'я до електронної системи охорони здоров'я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация