Освітні заклади можуть почати карати за продаж дипломів. Законопроєкт

231 0
Освітні заклади можуть почати карати за продаж дипломів. Законопроєкт

25 січня 2022 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт щодо встановлення відповідальності за продаж академічних творів. Аргументують тим, що це порушення принципів академічної доброчесності.

За словами авторки законопроєкту, відтепер продаж академічних текстів є окремим порушенням академічної доброчесності й каратиметься закладами освіти.

У законопроєкті пропонується надати визначення терміну «академічний твір» та передбачити, що передача або посередництво при передачі автором (авторами) академічного твору або його частини третій особі для подальшого використання цією особою як автором є порушенням академічної доброчесності.

Купівля академічних творів несе навіть більшу загрозу академічній доброчесності та цілісності системи освіти, ніж плагіат. Про це зазначено в пояснювальній записці від 30 квітня 2021 року.

Рада очікує, що прийняття законопроєкту як закону створить правові передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності. Також законопроєкт сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах.

Народні депутати зазначають, що в планах запровадити покарання у вигляді штрафу, аби зупинити "фабрики дисертацій" та осіб, які виготовляють академічні тексти на замовлення. Також розраховують на підтримку академічного середовища та депутатського корпусу в цій ініціативі.


Автор: Вероніка БілодідКоментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация