Результат дослідження вчених: курці вдвічі частіше хворіють на коронавірус у важкій формі

316 0
Результат дослідження вчених: курці вдвічі частіше хворіють на коронавірус у важкій формі

Ризик захворіти коронавірусом вищий як для чоловіків, так і для жінок, які раніше курили. Вони важче переносять коронавірус у порівнянні з тими, хто не курить.

Такого висновку дійшли вчені з японського Національного дослідницького центру глобальної охорони здоров'я. З'ясувалося, що куріння є одним із чинників, що підвищує ризик тяжкого перебігу коронавірусної інфекції приблизно удвічі.

Деталі дослідження

    • Медики проаналізували дані про 17 666 інфікованих COVID-19.
    • Їхній вік складав від 20 до 80 років.
    • Усі вони були госпіталізовані до лютого 2021 року.

Виявилося, що чоловіків, які курять, доводилося в 1,51 раза частіше підключати до апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ), ніж некурців. У жінок цей показник був перевищений у 1,94 раза.

Вчені пов'язують важчий перебіг захворювання в курців з хронічними захворюваннями легенів та серця, викликаними тютюном. Куріння погіршує роботу легень, тому організму курця найважче боротися з вірусом.

Раніше японські вчені знайшли зв'язок між курінням та ефективністю вакцин проти COVID-19. Виявилося, що в середньому куріння знижувало концентрацію антитіл на 30-50% у порівнянні з людьми того ж віку, які не вживають тютюнових виробів.

Особливо негативно куріння впливало на ефективність вакцинації людей похилого віку, в чиєму організмі спочатку містилося відносно мало антитіл.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация