Наявність антитіл не означає повний імунітет від ковіду

216 0
Наявність антитіл не означає повний імунітет від ковіду

Приватні лабораторії пропонують визначити наявність антитіл до COVID-19 перед щепленням нібито для того, щоб зробити висновки щодо свого імунітету. Втім наявність антитіл не означає, що в людини вже повністю сформований імунітет.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін на власній Facebook-сторінці.

Разом з тим їхня відсутність не означає, що людина зовсім не захищена, адже антитіла - не єдина ланка імунного захисту.

"Наявність антитіл не означає, що в людини вже повністю сформований імунітет до COVID-19", - повідомив Кузін.

За його словами, тест на антитіла показує лише те, що людина хворіла на COVID-19 або щеплена проти нього. Наразі невідомо, яка саме кількість антитіл забезпечує адекватний захист. У багатьох із тих, хто перехворів на COVID-19, взагалі не виявили антитіл.

Боротися з інфекцією допомагають і Т-лімфоцити, або Т-клітини. Антитіла в першу чергу не дають вірусу проникнути в клітину. Якщо йому це все ж таки вдасться, то в боротьбу вступають Т-лімфоцити.

Вони допомагають організму швидко знешкодити заражені вірусом клітини та перемогти хворобу, а також стимулюють утворення антитіл.

"На жаль, сам факт того, що ви перехворіли та маєте антитіла, не гарантує того, що ви не інфікуєтеся знову. Втім якщо після хвороби ви вакцинуєтеся, то це удвічі покращить ваші шанси не заразитися повторно", - повідомив Кузін.

Він зазначив, що результати тестування на антитіла не є підставою для формування сертифіката про одужання від COVID-19.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация