Як кременчужанам не отримати штраф за користування авто іншою особою - пояснення поліції

273 0
Як кременчужанам не отримати штраф за користування авто іншою особою - пояснення поліції

Що слід зробити, щоб відповідальність за порушення на дорозі отримував саме водій, а не власник транспортного засобу чи керівник юридичної особи. Слід призначити належного користувача.

Про це у Facebook розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Призначити належного користувача на авто можна, не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала саме ця особа.

Замовити послугу може особа, яка хоче стати належним користувачем.

Для цього потрібно:

  • Авторизуватися в Електронному кабінеті водія (https://cutt.ly/jIWHvMG) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
  • Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  • Ввести VIN-код транспортного засобу, належним користувачем якого особа хоче стати, та перевірити правильність деперсоніфікованої інформації про транспортний засіб, яку видасть система.
  • Обрати підставу для належного користування. Це може бути домовленість із власником, довіреність на право користування ТЗ, договір оренди, найму чи позики або договір фінансового або оперативного лізингу.
  • Ввести e-mail і телефон власника авто.
  • Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  • Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Наступним етапом є отримання листа власником з посиланням на онлайн-заяву особи, яка призначається належним користувачем.

Власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення.

Після візування — заявка підтверджується оператором у територіальному сервісному центрі МВС.

Після цього особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія.

На цю процедуру обов’язково потрібна згода обох: власника та користувача.

Якщо ж у вас немає змоги здійснити реєстрацію належного користувача через Електронний кабінет водія, тоді і власнику, і належному користувачу слід звернутися з відповідними документами в будь-який територіальний сервісний центр МВС.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация