Як кременчужанам перевірити трудовий стаж, не виходячи з дому

423 0
Як кременчужанам перевірити трудовий стаж, не виходячи з дому

Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі, пенсію.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ в розмірі 22 % від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Як перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж:

  • Треба зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажити мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).

Авторизуватися в особистому кабінеті зручним для вас способом:

- за кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі);

- шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунка в одному з 27 банків України (Bank ID);

- за логіном і паролем — можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Обрати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».

Крім анкетних даних, ви побачите відомості про:

- заробітну плату, з якої сплачено страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998 року);

- страховий стаж (з 2004 року);

- місця роботи (електронна трудова книжка);

- періоди отримання допомоги з тимчасової втрати працездатності.

На вебпорталі Пенсійного фонду України страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.

Якщо ви побачили застарілу інформацію щодо себе або недостовірну інформацію, ви можете подати Анкету для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб, додавши скан-копії документів, які підтверджують зміни (розділ «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).

На порталі ви можете замовити різні довідки та отримати їх у паперовому чи електронному вигляді (за бажанням).Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация