Два гектари землі: де виділяють землю безоплатно та як кременчужанам її отримати

206 0
Два гектари землі: де виділяють землю безоплатно та як кременчужанам її отримати

Багато українців знають, що кожен громадянин може отримати від держави два гектари землі безкоштовно. Як ці гектари оформити та скільки на це піде часу?

Де буде ваша ділянка – повністю ваша відповідальність. Ви маєте самостійно знайти землю, яка не належить іншим особам. Не важливо, чи збігається місце розташування ділянки з вашою реєстрацією або місцем постійного проживання.

Важливо лише те, щоб вона була вільною від прав інших осіб і на неї не розповсюджувались плани розвитку громад, міст, селищ тощо.

У пошуку вам допоможуть відкриті джерела:

- Публічна кадастрова карта України. Тут ви можете знайти вільну ділянку, дізнатися її призначення, окреслити межі, встановити, чи є на неї плани в держави. Головне розібратися з позначеннями на мапі. Ділянки з власниками відмічені блакитним кольором.

- Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру. Тут є перелік ділянок, які держава передає в комунальну власність. Дані подані по роках та по окремих громадах. Можна подати запит для отримання публічної інформації, яка вас цікавить: які землі ще не передані в користування, які не плануються під забудову тощо.

- Сайти місцевих рад та органів самоврядування. Тут є плани розвитку громади, можна подати запит щодо знайденої або вільної ділянки. Велика ймовірність того, що вам дадуть відповідь на питання, що стосуються лише сформованих ділянок потрібного призначення (це не завжди 2 га площі), але точно вільних.

- Особисте опитування жителів населеного пункту, де ви хочете взяти землю. Інформація про покинуті площі легко поширюється невеличкими населеними пунктами.

Навряд чи громадянам вдасться знайти вільну ділянку поблизу великих міст, моря чи інших максимально комфортних місць. Зазвичай на такі ділянки вже є плани в держави або вони мають користувачів.

Найлегше знайти територію за 200-500 км від великих міст.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация