Як перевірити придатність COVID-вакцини: інструкція від МОЗ

287 0
Як перевірити придатність COVID-вакцини: інструкція від МОЗ

Медики та науковці з усього світу наголошують, що вакцинація - наразі єдиний ефективний спосіб подолати пандемію COVID-19.

Але не всі люди довіряють вакцинам, ці сумніви підживлюють повідомлення у ЗМІ про введення протермінованих вакцин.

Також противники щеплень наголошують, що в пункті щеплень та центрах вакцинації від коронавірусу замість вакцини пацієнтам нібито можуть вколоти інший препарат, який, на їхню думку, погіршує стан людини чи призводить до смерті.

Олександр Заіка, керівник відділу імунізації Центру громадського здоров’я, розвіює цей медичний міф.

Він також пояснює, як українцям у пункті щеплень перевірити, чи придатна вакцина від коронавірусу для застосування.

За словами Заіки, кожен з відвідувачів, хто прийшов у пункт щеплення вакцинуватися проти коронавірусу, має право запросити та ознайомитися з такими документами на вакцину: сертифікати на вакцину проти COVID-19; документ про державну реєстрацію лікарського засобу (медичного імунобіологічного препарату) під зобов'язання для екстреного медичного застосування; інструкцію до застосування.

Також пацієнти можут перевірити, чи дотримано умов холодового ланцюга (наявність холодильника, термоіндикатора тощо). Термін придатності вакцини вказано на кожному флаконі, додає керівник відділу імунізації Центру громадського здоров’я.

Він наголошує, що в кожному пункті щеплень мають бути:

- інструкції із застосування всіх медичних імунобіологічних препаратів, що використовуються для проведення щеплень, зокрема тих, які не входять до переліку обов’язкових;

- протоколи надання медичної допомоги при невідкладних станах відповідно до чинних нормативів;

- підготовлені набори лікарських засобів та вироби медичного призначення для надання медичної допомоги при невідкладних станах;

- аптечки для надання термінової медичної допомоги медичним працівникам та технічному персоналу.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация