Кременчуцьким ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність, збільшили розмір пенсійних виплат

310 0
Кременчуцьким ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність, збільшили розмір пенсійних виплат

Виплати мінімальної пенсії для жителів Полтавщини, які були ліквідаторами аварії на ЧАЕС і мають інвалідність, – зросли.

Нагадаємо, відповідну постанову №1307 прийняв уряд ще 9 грудня 2021 року. Згідно з документом, державна пенсія учасникам ліквідації наслідків аварії була збільшена в середньому на 2 613 грн. На Полтавщині 445 мешканців отримуватимуть такі збільшені виплати.

Також варто зауважити, що на початку липня минулого року лише частково набув чинності законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в результаті чого підвищувався мінімальний розмір пенсій з інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

І лише з 1 січня 2022 року вищевказаний закон почав діяти в повному обсязі. Таким чином цього місяця був здійснений перерахунок і решті осіб з інвалідністю, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та членам сімей зазначених осіб.

"Однією з основних умов такого перерахунку стала наявність у матеріалах пенсійної справи довідки про відсоток втрати працездатності, встановлений органами МСЕК. Віднині розмір пенсійної виплати розраховується з урахуванням п’ятикратної мінімальної заробітної плати, законодавчо встановленої на 1 січня відповідного року", - прокоментували в ГУ ПФУ в Полтавській області.

Нині на обліку пенсійного фонду Полтавщини перебуває 2 969 осіб з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яким встановлено групу інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням зазначених робіт.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация