Довго чекати не треба: стало відомо, коли можна планувати вагітність після щеплення від СOVID-19

240 0
Довго чекати не треба: стало відомо, коли можна планувати вагітність після щеплення від СOVID-19

Сьогодні все менше залишається сумнівів: від коронавірусу може врятувати лише щеплення. Навіть якщо підступний вірус потрапить в організм, хвороба пройде швидко і без серйозних наслідків.

Однак довгий час залишалося відкритим питання про те, чи варто робити щеплення жінкам, які планують вагітність. Багато жінок боялися вакцинації, думаючи, що це може якось нашкодити перебігу вагітності або розвитку плода.

За офіційною інформацією, планувати вагітність можна вже через 28 днів після першого щеплення від COVID-19.

На етапі планування вагітності важливо пройти вакцинацію. Вважається, що планування вагітності можливе вже через 28 днів після введення першого компонента вакцини, інакше кажучи, в період, коли формується захисний імунітет проти коронавірусної інфекції.

– На сьогоднішній день підтверджених даних про несприятливий вплив вакцини на здоров'я майбутньої матері або її дитини, яка розвивається в утробі, немає. Так само немає і фактів, які б підтвердили негативний вплив вакцини на репродуктивні функції чоловіків та жінок. Натомість дані про безпеку вітчизняних вакцин розміщені в широкому доступі. Тому всім парам, які готуються до поповнення, варто заздалегідь потурбуватися про здоров'я та зробити щеплення, – сказала гінеколог Марія Широкова.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация